Vaporum

Podstawowe informacje

Vaporum to pierwszoosobowy dungeon crawler z ruchem skokowym dla pojedynczego gracza, z oryginalnym, steampunkowym settingiem, inspirowany staroszkolnymi klasykami, takimi jak Dungeon Master I i II, seria Eye of the Beholder oraz Legend of Grimrock I i II.

Na swej drodze napotkasz przeciwników. Każdy typ wroga ma słabe i mocne strony, oraz posiada indywidualne ataki i mechanizmy defensywne. Aby ich pokonać, dobrze opracuj swą taktykę. Zróżnicowane pod względem zadawanych obrażeń i wyglądu bronie oferują unikalne bonusy i ataki. Dobieraj zestawy ulepszeń, które pomogą Ci przetrwać.

Korzystaj z szerokiego zasobu umiejętności: ataków bezpośrednich i obszarowych, defensywnych wzmocnień i wielu innych. Uważaj jednak – są potężne, więc wyczerpują Twoje zasoby energii. Pamiętaj też, że niektórzy przeciwnicy są odporni na pewne typy ataków. Musisz więc sam wpaść na najlepszy sposób rozwiązania każdego starcia.

Kombinuj i rozwiązuj intrygujące łamigłówki zróżnicowane pod względem stopnia skomplikowania. Liczy się refleks i skupienie. Większość zagadek koncentruje się na jednym pomieszczeniu, ale bywa, że cele umożliwiające progres rozrastają się nawet na wiele poziomów.

Wzmacniaj swój egzoszkielet. Ekwipuj zróżnicowane gadżety i decyduj, w jaki sposób będziesz grać. Zbroja staje się mocniejsza dzięki absorbowaniu ze zniszczonych wrogów specjalnej substancji, fumium, dzięki czemu odblokujesz dodatkowe obwody, które pozwolą Ci zyskać na stałe dodatkowe atrybuty, bonusy i umiejętności pasywne. Mówiąc krótko – przygotuj się na mnóstwo opcji personalizacji!

VAPORUM – GŁÓWNE CECHY GRY:

  • Walka w czasie rzeczywistym! Pierwszoosobowe starcia z groźnymi wrogami wyposażonymi w zróżnicowane umiejętności.
  • Taktyka i plan. Korzystaj z szerokiego wachlarza ataków i obserwuj swoich przeciwników - każdy typ wroga posiada mocne i słabe strony.
  • W pełni zdubbingowani główni bohaterowie. Dowiedz się, co się przydarzyło mieszkańcom mechanicznej wieży dzięki odsłuchiwaniu dzienników głosowych nagranych przez protagonistów.
  • Tony możliwości personalizacji! System oparty na gadżetach pozwala na rozwijanie egzoszkieletu i własnej ścieżki rozgrywki.
  • Absorbuj fumium z pokonanych wrogów. Odblokowuj dodatkowe przewody w swoim egzoszkielecie, zdobywaj nowe bonusy i umiejętności.
  • Eksploruj, przeszukuj, odkrywaj. Szukaj opcjonalnych przejść, wypełnionych dodatkowymi wyzwaniami i nagrodami.
  • Spryt i cierpliwość. Rozwiązuj zróżnicowane pod względem poziomu trudności łamigłówki.
  • Co się wydarzyło w tajemniczej wieży? Fabuła pełna mrocznych sekretów i nieoczekiwanych  zwrotów akcji.
  • Urzekający, steampunkowy setting. Piękna grafika, doskonały sound design i niepokojąca atmosfera.

News

, dodano 19.12.2017 21:31

Fatbot Games nie ustaje w wysiłkach usprawniania Vaporum. Nowy, piąty już patch, nie tylko usuwa z gry kolejne błędy, ale dodaje również nowe opcje personalizacji postaci.

więcej...