XCOM: Enemy Unknown

Podstawowe informacje

W XCOM: Enemy Unknown zostaniesz dowódcą XCOM - tajnej paramilitarnej organizacji. Jako dowódca XCOM, będziesz zarządzał zasobami, rozwijał technologie i przewidywał kolejne ruchy przeciwnika.

X-COM to gra, która jest uważana za jedną z najlepszych gier jakie zostały kiedykolwiek stworzone, została przeobrażona przez expertów strategii z Firaxis Games. XCOM: Enemy Unknown przedstawi historię nowej inwazji, nowych przeciwników i technologie umożliwiający bronić ziemię przed atakiem. Gracz będzie miał w swoich rękach los rasy ludzkiej poprzez odkrywanie technologii obcych, tworzenie i zarządzanie bazą, planowanie misji bojowych i kontrolowanie ruchów jednostek w bitwie.

News

Firaxis Games oficjalnie nie zapowiedziało jeszcze gry XCOM 3, jednakże dla każdego, kto miał okazję zagrać w dwie najnowsze odsłony tych strategii, wydaje się to kwestią czasu. Ów czas być może nadejdzie już niedługo, bowiem deweloper aktywnie poszukuje nowych pracowników.

więcej...

Pod lupą

XCOM: Enemy Unknown - recenzja

Wydany w 1994 roku UFO: Enemy Unknown znany za oceanem pod nazwą X-COM: UFO Defense, to jedna z niezaprzeczalnych ikon branży. Starsi gracze z pewnością pamiętają niezliczone noce zarwane na opracowywaniu skutecznej strategii przeciwko krwiożerczym hordom przebrzydłych ufoli.

więcej...