Mass Effect: nowe powieści połączą obie trylogie

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Pierwotną trylogię Mass Effect od Mass Effect: Andromedy będzie dzielić ogromna przestrzeń w czasie i przestrzeni, jednakże to nie oznacza, że nie poznamy wydarzeń, które miały miejsce w międzyczasie. Jak wynika z najnowszej listy zapowiedzi wydawnictwa Titan Books w przygotowaniu są aż cztery książki, które połączą wątki fabularne "starej" i "nowej" trylogii.

O książkach wiemy stosunkowo niewiele. Pierwsza z nich nosi tytuł Mass Effect: Andromeda Initiative, a jej autorką jest N.K. Jemisin - pisarka dość dobrze rozpoznawalna na rynku anglojęzycznym, choć wciaż niemal anonimowa w Polsce. Światowa premiera powieści nastąpi bardzo szybko, bo już w sierpniu 2016 r.

Nie znamy autorów ani tytułów kolejnych dwóch powieści, których wydanie zaplanowano odpowiednio na marzec oraz wrzesień 2017 r. Wreszcie odnośnie ostatniej z serii książek wiemy, że zostanie napisana przez Maka Waltersa, dyrektora kreatywnego BioWare'u i zarazem jednego ze scenarzystów galaktycznej sagi, a jej premiera powinna odbyć się w marcu 2018 r.

Niewiele wiadomo również o fabule powieści. Z pewnością nie będzie to spójny cykl - należy spodziewać się raczej miksu sequeli oraz prequeli wydarzeń znanych z gier. Warto zauważyć, że wydanie ksiażek jest rozciągnięte w czasie na blisko kolejne dwa lata, co świadczy o tym, że BioWare planuje naprawdę wielką, rozbudowaną historię.

Oczywiście nie wiemy także, kiedy i czy w ogóle książki zawitają na rynek polski, choć popularność sagi Mass Effect sprawia, że są na to duże szanse. Jesli zaś interesują was kompletne plany wydawnictwa Titan Books, to możecie zapoznać się z nimi tutaj.