Trylogia Mass Effect doczeka się remastera?

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Czy się to komuś podoba czy nie, inicjatywa odświeżania wcale nia tak starych gier zyskuje sobie uznanie wśród coraz większej liczby producentów. Do tego grona należy teraz zaliczyć również EA, które głośno myśli nad remasterem serii Mass Effect!

"Elektronicy" nie uchodzili do tej pory za zwolenników takiego pomysłu, ale coś się najwyraźniej zmieniło. Wprawdzie oficjalna deklaracja jeszcze nie wpadła, ale podczas Gamescomu wiceprezes EA Patrick Söderlund sugerował, że coś może być na rzeczy.

Musimy być bardzo ostrożni przy wybieraniu odpowiednich marek do odpowiednich celów w odpowiednim czasie. Remaster jest czymś, co możesz zrobić lub zrobić naprawdę dobrze. Chcę być pewien, że jeśli byśmy go robili, zrobilibyśmy go naprawdę dobrze i ludzie czuliby, że to ta sama gra, lecz o wiele lepsza w swoim kształcie i formie. Pojawiły się tytuły, które zrobiły to bardzo dobrze, ale pojawiły się też inny, które być może nie poradziły sobie tak dobrze. My chcemy po prostu mieć pewność, że pozostaniemy w obozie "zrobionych bardzo dobrze" - wyjaśnił podczas Gamescomu Söderlund.

Z biznesowego punktu widzenia taki pomysł nie wygląda najgorzej - w końcu niebawem powinniśmy otrzymać w nasze ręce Mass Effect: Andromedę, więc to najlepszy momeny na odświeżenie serii. Pytanie brzmi, czy BioWare będzie w stanie udźwignąć produkcję dwóch tak dużych tytułów w zbliżonym czasie?