Dishonored: The Corroded Man, czyli jak przekształcić grę w książkę

Już jutro czytelnicy z Ameryki Płn. będą mogli wziąć się za lekturę Dishonored: The Corroded Man. Powieść Adama Christophera jest umiejscowiona kilka miesięcy przed wydarzeniami fabularnymi z Dishonored 2, lecz łączy w sobie wątki i postacie z obu gier Arkane Studios. W najnowszym wywiadzie autor książki, Adam Christopher, opowiedział o tym, jak przekształcał steampunkowy świat ma potrzeby swojej powieści.

Oto fragment rozmowy:

W jaki sposób „The Corroded Man” łączy ze sobą obie części gry?

Fabuła „The Corroded Man” toczy się na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Dishonored 2 – niektóre wydarzenia z początku gry są zasugerowane w książce – ale jest w niej kilka retrospekcji do scen z tego 15-letniego okresu, w którym Corvo przekazywał Emily swoje zdolności i talenty mistrza skrytobójców oraz szpiega. Więc choć główny wątek opowiada o Emily jako 25-letniej cesarzowej, zobaczymy te półtorej dekady treningów i dostaniemy parę wskazówek na temat tego, co porabiali Corvo i Emily. „The Corroded Man” to pierwszy prawdziwy test zdolności dla Emily – po całym tym szkoleniu pora dobrze je wykorzystać i uratować nie tylko Dunwall, ale i cały świat.

Z całością możecie zapoznać się tutaj. Niestety, na tę chwilę ciągle nie mamy żadnych informacji o polskim wydaniu powieści.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: