Cyberpunk 2077 z otwartym światem i trybem multiplayer?

Informacje na temat Cyberpunka 2077 są ciągle pilnie strzeżoną tajemnicą CD Projekt RED. Zdarzają się jednak wycieki, którym polski deweloper nie może zapobiec. Najnowszy sugeruje, że gra może toczyć się w otwrartym świecie i zawierać tryb multiplayer!

Informacje wyciekły za sprawą programu GameINN, który oferuje dofinansowania na innowacje w ramach II etapu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Cztery wnioski złożyło CD Projekt RED, jeden powiązana z nią firma GOG.com. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Przede wszystkim CDPR zamierza stworzyć ogromne miasto. Koszt? 9 935 394,75 zł.

City Creation - kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

Drugi projekt celuje w bardziej realistyczne animacje, m.in. mimikę twarzy i sposób poruszania się. Szacowany koszt to 6 452 510,88 zł.

Animation Excellence - kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Za 4 869 327,62 zł RED-zi planują uraczyć nas filmową grafiką.

Cinematic Feel - kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Z kolei 6 677 368,30 zł miały kosztować... tryb rozgrywki wieloosobowej!

Seamless Multiplayer - kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.

Byłby on zapewne powiązany z usługą GOG, bowiem bzinesowy partner CDPR złożył wniosek na 1 578 855,49 zł, za które ma zamiar stworzyć system wsparcia dla cross-platformowej rozgrywki.

System generycznego wsparcia cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej w grach komputerowych dla najpopularniejszych konsol i systemów operacyjnych.

Oczywiście złożenie wniosku nie oznacza, że strumień unijnych pieniędzy popłynie do CD Projekt RED i pozwoli studiu zrealizować powyższe plany. Oby jednak wszystko poszło po myśli polskiego producenta, dzięki czemu Cyberpunk 2077 będzie w stanie przynajmniej dorównać sukcesem Wiedźminowi 3.

Kompletne zestawienie wniosków zgłoszonych do programu GameINN znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: