Icewind Dale na silniku Świątyni Pierwotnego Zła? Ruszyła otwarta beta!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 08.01.2017 21:58

Wyobraliście sobie kiedyś, jak mogłoby wyglądać Icewind Dale z turowym systemem walki? Pewna grupa modderów owszem, dlatego postanowiła stworzyć moda, która przenosi słynną opowieść studia Black Isle na silnik Świątyni Pierwotnego Zła.

Za produkcję jest odpowiedzialny nie byle kto, bowiem do pracy zabrała się społeczność modderów, która posiada na swoim koncie moduł Circle of Eight - jeden z najambitniejszych fanowskich dodatków do Świątyni Pierwotnego Zła, de facto tworzący od nowa całą mechanikę gry. Efekty ich pracy okazały się na tyle dobre, że o jakość najnowszego projektu możemy być raczej spokojni.

Na jego ukończenie poczekamy jednak dość długo, bowiem zaledwie kilka dni temu ruszyły otwarte beta-testy pierwszego builda gry. Zawiera on jedynie Prolog Icewind Dale'a, a zatem miasteczko Easthaven z przyległościami (w tym wszystkich NPC-ów, zadania i dialogi). Od czegoś trzeba jednak zacząć, prawda?

Jeśli zainteresował was omawiany tutaj pomysł, to zalecam udać się pod niniejszy adres. Znajdziecie tam linki do wszystkich niezbędnych plików oraz dokładną instrukcję instalacji modułu. Nie muszę chyba dodawać, że rozpoczęcie gry wymaga posiadania legalnych kopii gier Icewind Dale oraz Świątynia Pierwotnego Zła.