Pierwszy tom komiksu Dragon Age: Zabójca magów już dostępny

Polscy miłośnicy świata Dragon Age musieli dotychczas zaopatrywać się w komiksy z tego świata zagranicą. To może jednak ulec zmianie za sprawą wyd. Okami, które wydało własnie w naszym rodzimym języku pierwszy tom serii Zabójca magów.

Fabułę pięciotomowego komiksu stworzył znany scenarzysta Greg Rucka, natomiast za warstwę wizualną odpowiedzialni są Carmen Carnero i Michael Atiyeh. Jak czytamy we wstępie:

Tessa i Marius, najemnicy wierni tylko wobec siebie samych, zarabiają na życie tropiąc i eliminując tych, którzy wykorzystują magię do krzywdzenia innych.

Zmuszeni do ucieczki przez zdradzieckiego zleceniodawcę pragnącego zatrzeć za sobą wszystkie ślady, znajdują schronienie w szeregach odrodzonej Inkwizycji.

Jednak gdy na nieboskłonie pojawia się tajemniczy Wyłom, podążający w ślad za nimi zabójcy okazują się być ich najmniejszym zmartwieniem.

Czy z pomocą nowych towarzyszy Tessa i Marius zdołają ocalić Thedas przed największym zagrożeniem w historii kontynentu?

Pierwszy tom Zabójcy magów można juz nabyć na stronie wydawnictwa w cenie 15 zł. Miejmy nadzieję, że komiks uzyska odpowiednie wyniki sprzedaży i przekona polskiego wydawcę, że warto inwestować w przekłady obrazkowych historii ze świata Dragon Age.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: