Znamy pierwsze szczegóły mistrzostw WoW Arena World Championship 2017

Do tegorocznej edycji WoW Arena World Championship pozostaje coraz mniej czasu. W związku z tym Blizzard przedstawił najważniejsze informacje na temat tego wydarzenia. Żaden fan Warcrafta ani e-sportu nie powinien go przegapić.

W tym roku do startu w mistrzostwach może przystąpić niemal każdy, bowiem "Zamieć" zniosła wymóg posiadania punktów rankingowych Areny. Ponadto w Ameryce Płn. oraz Europie odbędą się dodatkowe turnieje kwalifikacyjne, a zmagania ośmiu najlepszych drużyn będą transmitowane na żywo. Jest o co walczyć, bowiem tegotoczna pula nagród wynosi 6000 USD!

Drużyny mogą zdobywać punkty kwalifikacyjne na kilka sposobów:

  • Turnieje Online Arena Cups zapewniają punkty najlepszym drużynom, a drużyny z największą liczbą punktów kwalifikują się do regionalnych turniejów LAN.
  • Drużyny mogą przystąpić do rywalizacji w dowolnej liczbie rozgrywek pucharowych w swoim regionie.
  • Zatwierdzone wydarzenia organizowane przez społeczność również zapewniają punkty – czy jest jakiś lepszy powód, by zaangażować waszą społeczność? Im więcej punktów zdobędziecie, tym większa szansa na kwalifikacje. Proste.

W sumie w mistrzostwach regionalnych weźmie udział po 12 drużyn z Ameryki Płn. i Europy (wcześniej było ich po 8). Do finałów awansuje 12 drużyn, a zatem również o 4 więcej niż w ubiegłej edycji. Warto odnotować, że Ameryka Łacińska posiada teraz zarezerwowane miejsce, natomiast Chiny będą reprezentowane przez dwie drużyny.

Nawet jeśli nie zamierzacie brać udziału w mistrzostwach osobiście, warto śledzić je na bieżąco. Kolejne informacje na ten temat Blizzard udostępni w niedalekiej przyszłości. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie World of Warcraft.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: