Zapowiedź Pillars of History - RPG-a osadzonego we wczesnośredniowiecznej Bułgarii

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Niekiedy w otchłaniach internetu można natknąć się na prawdziwe RPG-owe perełki. Na taką zapowiada się Pillars of History - debiutancka gra bułgarskiego Tritan Studios.

Pillars of History zabierze nas w podróż do VIII-wiecznych, realistycznie odwzorowanych terenów leżących nad Morzem Czarnym. W czasie tej wędrówki zwiedzimy Bizancjum, pierwsze Carstwo Bułgarskie oraz Kaganat Awarów. Oto krótka, filmowa prezentacja gry.

Twórcy Pillars of History kładą bardzo duży nacisk na realizm. Jak twierdzą, ich celem jest edukowanie o historii wcześnośredniowiecznych Bułgarów poprzez wartką akcję, interesujących bohaterów oraz fabułę mocno zakorzenioną w dziejach dawnych ludów znad Morza Czarnego. O postaciach i głównym wątku nie wiadomo na razie prawie niczego pewnego. Możemy za to przyjrzeć się niektórym mechanizmom rozgrywki dzięki czterem filmowym dziennikom deweloperskim, ktore prezentujemy poniżej.

W chwili obecnej Pillars of History nie posiada nawet przybliżonej daty premiery. O postępach w pracy nad tą grą będziemy jednak informować na bieżąco.