Netflix zaadaptuje wiedźmińskie opowiadania!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 18.05.2017 21:10

Już przy okazji ostatniego Polconu informowaliśmy, że Tomasz Bagiński i jego studio Platige Image pracuje nad kasowym serialu opartym o wiedźmińskie opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Jak się okazuje, filmowcy nie zasypywali gruszek w popiele. Właśnie oficjalnie potwierdzono, że w adaptację dzieł polskiego pisarza zaangażuje się Netflix!

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej - ten cytat zna każdy miłośników twórczości AS-a. Już niebawem historie zawarte w opowiadaniach opublikowanych w Mieczu przeznaczeniu i Ostatnim życzeniu obejrzymy na ekranach telewizorów. Zadbają o to nie tylko Bagiński i Platige Image, ale również Sean Daniel (seria Mumia) oraz Jason Brown (The Expanse). Nad całością będzie czuwał sam Sapkowski.

Wiedźmińskie gistorie opowiadają o bardzo nietypowej rodzinie, która razem walczy o prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni, zaskakujący i nie mogę się doczekać, kiedy wraz z Netfliksem powołamy ich do życia - powiedział Sean Daniel, szef współpracującej z Bagińskim Sean Daniel Company.

A co z Sapkowskim? Otóż jako kreatywny konsultant ma mieć większy wpływ na kształt filmu, niż miało to miejsce w przypadku pierwszej ekranizacji Wiedźmina, na którą najlepiej spuścić zasłonę milczenia.

Jestem podekscytowany tym, że Netflix stworzy adaptacje moich opowieści, pozostając przy tym wiernym materiałowi źródłowemu i motywom, przy których spędziłem ponad trzydzieści lat pisania. Jestem zachwycony naszym wspólnym wysiłkiem oraz zespołem, jaki zebrano, by ożywić [moich] bohaterów - powiedział polski pisarz.

Na razie nie ujawniono, na jakich konkretnie opowiadaniach oprze się serial, ani kto odegra w nim główne role. Macie swoich faworytów?


Avernum 3: Ruined World - kupuj bez DRM na GOG.com!