Bethesda podczas E3 zapowie Starfield, nowego RPG-a w klimacie science-fiction?

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 08.06.2017 01:18

Bliski termin targów E3 to jak zwykle sprzyjający moment podawania różnych plotek i przecieków. Wedle jednego z nich w czasie targów Bethesda oficjalnie poinformuje o produkcji swojego nowego RPG-a w uniwersum sci-fi - Starfield.

Informacje, które podał rzekomy pracownik Bethesdy, zostały opublikowane na portalu 4chan. To powinno zdyskredytować wiarygodność plotek, jednakże termin Starfield pojawił się już kilkukrotnie w kontekście dewelopera z Maryland. Co więcej, na stronie amerykańskiego urzędu patentowego można znaleźć wpisy potwierdzające rejestrację znaku towarowego Starfield dla gier wideo i aplikacji mobilnych, książek i poradników, a także ubrań i innych gadżetów. To wskazywałoby, że Bethesda planuje stworzyć nie tylko nową grę, ale zupełnie nową markę, i podbić nią serca miłośników gatunku sci-fi.

Inną ważną zapowiedzią Bethesdy na najbliższym E3 miałby być Fallout 4 VR. Deweloper miał zrobić znaczące postępy w pracy nad technologią wirtualnej rzeczywistości i teraz zamierza przedstawić pierwsze owoce swoich wysiłków. Beth miałaby również pracować nad Skyrim VR, lecz na razie twórcy nie są pewni, czy chcą odwracać uwagę swoich fanów od Starfielda oraz Fallouta 4 VR.

4chanowy infomator poszedł jednak kilka kroków dalej i przedstawił o wiele bardziej sensacyjne informacje. Według jego doniesień w odległej przyszłości Bethesda planuje połączyć wszystkie trzy uniwersa! Początkiem tego multiświata byłaby seria Fallout, środkiem Starfield, a końcem saga The Elder Scrolls. Wprawdzie pomiędzy poszczególnymi seriami nie istniałoby zbyt wiele zależności, ale pomysł i tak brzmi irracjonalnie

W dalszych postach informator wspomina również o produkcji sandboksowej Gry o tron, co wydaje się mało prawdopodobne, bowiem swego czasu Bethesda miała rozważać taką możliwość i odrzucić ją z uwagi na posiadanie już jednej silnej marki w świecie fantasy. W przecieku pojawiają się nawet informacje o TES VI, które miałoby mieć miejsce w Akavirze, a nawet TES VII! To ostatnie miałoby wykorzystać najnowszą technologię do oddania w grze całego kontynentu Tamriel. Wedle słów informatora premiery obu gier to jednak rzecz dość odległa, bowiem mowa o odpowiednio 2023 r. i 2030 r. Wydaje się jednak bardzo wątpliwe jednak, by nawet tak duże studio jak Bethesda planowało konkretne produkty na ponad dekadę do przodu.

Cały wątek możecie przeczytać tutaj. O ile informacje na temat Starfielda i VR-owych wersji Fallouta 4 oraz Skyrima wydają się więcej niż prawdopodobne, o tyle do reszty "sensacji" podchodziłbym z dużą rezerwą. W wynurzeniach tajemniczego autora przecieku fantazja zdaje się zbyt mocno łączyć z pozbawionymi sensu półprawdami.