E3 2017: Bethesda ogłosiła start nowej usługi dla Skyrima i Fallouta 4 - Klubu Twórczości

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 13.06.2017 09:30

Bethesda nie ustaje w dążeniach do monetyzacji rynku fanowskich modów. Podczas targów E3 2017 amerykański deweloper ogłosił rychły start nowej usługi - Klubu Twórczości.

O co chodzi? Oddajmy głos pomysłodawcom:

Twoje ulubione światy właśnie trochę się powiększyły. Klub twórczości to kolekcja zupełnie nowej zawartości do Fallouta 4 i Skyrima. Zawiera ona nowe przedmioty, zdolności i rozgrywkę stworzone przez Bethesda Games Studios i zewnętrznych partnerów, w tym najlepszych twórców społecznościowych. Zawartość dostępna w ramach klubu twórczości jest w pełni zgodna z podstawową wersją gry i oficjalnymi dodatkami.

Klub Twórczości zostanie udostępniony już tego lata na platformach PC, PS4 oraz Xbox One. Więcej informacji na temat tej usługi uzyskacie tutaj.

Jak na razie społeczność modderska obu gier nie jest zachwycona pomysłem Bethesdy - twórcy kilku największych modułów już ustosunkowali się do planów dewelopera i obiecali, że ich mody zawsze będą darmowe. Czas pokaże, czy nowy pomysł Bethesdy, która najwyraźniej zamierza wcielić się w rolę pośrednika pomiędzy modderami a graczami, ma jakąkolwiek rację bytu.