Fargo: The Bard's Tale IV jest budowane na dziedzictwie oryginalnej trylogii

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 18.06.2017 14:58

Młodsze pokolenie graczy może już nie pamiętać pierwotnej trylogii The Bard's Tale IV. Bardzo dobrze pamięta ją za to Brian Fargo oraz jego zespół w inXile Entertainment, dla którego poprzednie gry z serii stanowią mocny fundament.

W najnowszym, dość długim dzienniku deweloperskim Fargo opisał ostatnie postępy nad The Bard's Tale IV oraz sposób, w jaki budowana jest nowa odsłona kultowego cyklu. W chwili obecnej wszystko zmierza w jak najlepszym kierunku, a szef inXile obiecuje, że w czwartej części sagi o Bardzie nie zabraknie ani doskonale znanych ras (ludzie, elfy, krasnoludy, trowy), ani arcywrogów (Mangar, Lagoth Zanta i Tarjan), ani bohaterów (Roscoe, Garth). Nie można również zapomnieć, że akcja gry będzie miała miejsce w doskonale znanym fanom trylogii Skara Brae.

Mimo tego, starszy scenarzysta Nathan Long intensywnie pracuje nad rozszerzeniem lore Caithu - oczywiście wszystko w duchu szkocko-celtyckich podań i legend oraz folkloru Orkad, na czym bazuje cała seria The Bard's Tale. Jednym z filarów jego pracy są dwie nowe nowele: The Destiny Knight oraz Thief of Fate. Pierwszy rozdział pierwszej z wymienionych opowieści możecie przeczytać za darmo pod niniejszym adresem.

To jednak nie koniec ważnych wiadomości. Podczas zakończonych już targów E3 inXile Entertainment zapowiedziało, że The Bard's Tale IV zostanie wydane również na konsole najnowszej generacji. Twórcy gry zapewniają jednak, że nie znają jeszcze dokładnej daty wydania wersji konsolowej, ponieważ gracze PC-owi są ich priorytetem. Poznaliśmy za to datę premiery VR-owego spin-offu serii - The Mage's Tale. Posiadacze Oculus Touch będą mogli zagrać w tę przygodówkę już 20 czerwca. Grę można już zamawiać w przedsprzedaży z 10% zniżką. inXile zapewniło przy tym, że na produkcję wersji konsolowej The Bard's Tale IV oraz The Mage's Tale nie wydano ani centa z pieniędzy zebranych na Kickstarterze.

Ponadto w aktualizacji wspomniano o postępie w pracy nad remasterami oryginalnej trylogii, nad którymi czuwa zespół Olde Sküül, a także o włączeniu w produkcję The Bard's Tale IV Michaela Cranforda - jednego z "ojców" kultowego cyklu. Szersze informacje na każdy z wymienionych wyżej tematów znajdziecie tutaj.