Ash of Gods: więcej informacji o wyborach i ich konsekwencjach oraz systemie walki

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 21.06.2017 22:41

Do zakończenia crowdfundingowej zbiórki na rzecz Ash of Gods pozostało mniej niż trzy doby. Deweloperyzy z Aurum Dust dwoją się i troją, by dobić do upragnionego celu kampanii, czego owocem są trzy nowe artykuły.

Update #7 opowiada o wyborach, jakie musimy podejmować w czasie gry, a także ich konsekwencjach. Te mają być niekiedy błahe, a niekiedy obfitować w naprawdę poważne kłopoty. Wzorem The Banner Saga deweloperzy planują stworzyć system, który za rozważne decyzje potrafi gracza sowicie nagrodzić, ale też dotkliwie ukarać nieprzemyślane ruchy. Nieodzownym czynnikiem wpływającym na każdą sytuację będzie również... szczęście. W tej aktualizacji producenci zaprezentowali również pierwszą wersje mapy świata, po którym będą poruszać się bohaterowie Ash of Gods.

Update #8 dotyka równie ważnego zagadnienia - omawia system walki. Także i w tym wypadku widać silne inspiracje The Banner Saga. Pewnym wyróżnikiem, który nie pojawił się w grze studia Stoic, jest obecność kart bitewnych. Zawarte w nich moce mogą niejednokrotnie odmienić przebieg bitewy, a przy tym wprowadzają do potyczek nieco niespodzianek. Dla miłośników taktycznych, turowych strategii - chleb powszedni.

Wreszcie Update #9 informuje nas o pierwszym dodatkowym celu kampanii. Jeśli Ash of Gods zbierze na Kickstarterze co najmniej 80 tys. dolarów, w grze pojawi się 50 dodatkowych zadań pobocznych. Ponadto każdy, kto wesprze projekt kwotą min. 35 dolarów zostanie uwieczniony w napisach końcowych, a gracze na tyle hojni, by wpłacić min. 70 dolarów, uzyskają nieśmiertelność w formie przetworzenia ich zdjęcia na rysunek jednego z bohaterów gry.

Zainteresowani? Jeśli tak, to spieszcie się, bowiem zbiórka zakończy się już za 68 godzin, a na Kickstarterowym koncie Ash of Gods znajduje się w tym momencie 66,5 tys. dolarów.