Zbiórka pieniędzy na rzecz Pillars of History wystartowała na Kickstarterze!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 22.06.2017 01:35

Historyczne RPG-i zdobywają coraz większą popularność. Po Expeditions: Viking i The Great Whale Road pora wybrać się w nieco bardziej egzotyczne tereny - wszystko za sprawą Pillars of History, które właśnie rozpoczęło swoją kampanię na Kickstarterze.

Pillars of History zabierze nas w podróż do VIII-wiecznych, realistycznie odwzorowanych terenów leżących nad Morzem Czarnym. W czasie tej wędrówki zwiedzimy Bizancjum, pierwsze Carstwo Bułgarskie oraz Kaganat Awarów. Na swojej drodze spotkamy również Słowian, Traków i Chazarów. Kupców, wojowników i kapłanów. Producenci z Tritan Studios zamierzają wskrzesić dawne Bałkany i stawiają silny akcent na realizm. Pillars of History ma bawić jako pełnokrwisty eRPeG, ale również przedstawiać historię ziem i ludów, o których mało kto współcześnie pamięta.

Ambitny plan bułgarskiego studia wymaga jednak dodatkowych nakładów finansowych, dlatego producenci gry zdecydowali się zainicjować kampanię na Kickstarterze. Proszą w niej o 50 tys. dolarów, które pozwoliłoby małego, niezależnemu studiu kontynuować prace nad grą w obecnym tempie i wydać ją w grudniu 2018 r.

Więcej informacji o Pillars of History znajdziecie na Kickstarterowym profilu projektu. Tam też możecie wesprzeć dzieło Tritan Studios. Minimalna wpłata, która wśród wielu innych atrakcji gwarantuje cyfrową kopię gry, wynosi 15 dolarów.