Beamdog poszukuje kodu źródłowego Icewind Dale'a II

Już niemal wszystkie gry stworzone na Infinity Engine doczekały się swojej zremasterowanej wersji. Jedynym wyjątkiem jest Icewind Dale II, przy którym Beamdog napotkał dość nieoczekiwane trudności.

Okazuje się bowiem, że kod źródłowy pierwotnej wersji gry... wyparował. Twórcy rozszerzonych edycji Baldur's Fate I oraz II, Icewind Dale'a oraz Planescape: Torment chcieliby dołączyć do swojej kolekcji drugą produkcję osadzoną w Dolinie Lodowego Wichru, jednakże ani poprzedni deweloperzy oryginału, ani jego wydawcy nie posiadają niezbędnego materiału.

W dobie szybkich i tanich dysków twardych taka sytuacja wydaje się absurdalna, jednakże informacja nie jest żartem. Beamdog aktywnie poszukuje kogokolwiek, kto mógłby dostarczyć im kod źródłowy wydanego przed ponad dekadą Icewind Dale'a II (najlepiej w wersji po patchowaniu). Jeżeli deweloperowi się nie powiedzie, Icewind Dale II: Enhanced Edition prawdopodobnie nigdy nie trafi na półki sklepowe.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.