Total War: Warhammer: Norsca Race Pack już dostępny!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 11.08.2017 08:42

Norskanie oficjalnie dołączają do bitwy o chwałę w Total War: Warhammer! Wszystko za sprawą Norsca Race Pack, które właśnie trafiło do sprzedaży.

Nowa paczka rasowa oferuje mnóstwo nowych norskańskich jednostek, dwóch nowych legendarnych lordów - Wulfrika Wędrowca oraz Throgga, trzy nowe rodzaje bohaterów i wiele więcej.

Oddanie bogom
Po podbiciu osady norskańskie frakcje mają wyjątkową możliwość po bitwie. Poza okupacją i plądrowaniem, mogą zniszczyć osadę i wnieść monolit jednego z czterech Mrocznych Bogów, których personifikują jako Orła, Kruka, Węża i Ogara. Im więcej takich tworów, tym większa przychylność bogów. Nagrody są przyznawane jako coraz większe premie do kampanii oraz bitw czy, w niektórych przypadkach, wyjątkowych jednostek lub postaci.

Warunki zwycięstwa
Złożenie przysięgi na wierność jednemu z bogów i zdobycie jego najwspanialszej nagrody otwiera drogę do zwycięstwa w kampanii. Bogowie są zazdrośni i odtrącona przez ciebie trójka nie będzie tym zachwycona. Wyślą najpotężniejszych czempionów, aby rzucili ci wyzwanie, co aktywuje serię zadań prowadzących do wspaniałego zakończenia.

Polowanie na potwory
Gdy umiejętność „Łowca Potworów” zostanie odblokowana w drzewku technologicznym, norskańska frakcja zyskuje dostęp do Potwornych Arkan. W tej starożytnej księdze znajduje się lista najpotężniejszych bestii i potworów, które zamieszkują świat. Gracz może wybrać początkowe polowania, dzięki czemu wyruszy na składające się z wielu etapów zadanie, kończące się bitwą z tymi legendarnymi stworzeniami. Po pokonaniu ich gracz otrzyma legendarne trofea, które może przekazać swoim postaciom. W niektórych przypadkach potwory mogą być okiełznane i wykorzystywane w bitwach.

Odmrożenie
W oddziałach pojawiają się lodowe jednostki, takie jak norskańskie wilki lodowe i norskańskie lodowe trolle, które dysponują umiejętnością bierną „Odmrożenie”. Ten nowy efekt w znacznym stopniu spowalnia jednostki walczące w zwarciu, dzięki czemu łatwiej można dogonić uciekających lub próbujących zajść z flanki. Potężny żmij mrozu dysponuje umiejętnością „Aura Chłodu”, która przez cały czas spowalnia ruch pobliskich wrogich jednostek.

Dominacja!
Zbierz norskańskie plemiona, pokonując ich przywódców w walce. Taki pokaz dominacji sprawi, że łatwiej przyjmą twoje zwierzchnictwo!

Posterunki
Posterunki grasantów można zakładać w podbitych nadmorskich osadach poza Norscą. Oferują one podstawowe opcje werbunkowe i przydają się do uzupełniania strat twoich wędrujących armii. Zdobycie stolic frakcji poza Norscą – takich jak Altdorf, Zamek Drakenhof i tym podobnych – umożliwi założenie norskańskich osad. Władanie tymi miastami pozwala także na poznanie sekretów pierwszych właścicieli, co odblokowuje wyjątkowe technologie badawcze.

Norsca Race Pack można już zakupić na Steamie w cenie 9,99€. Pamiętajcie jednak, że każdy, kto złoży(ł) przedpremierowe zamówienie na Total War: Warhammer II, otrzyma do DLC za darmo!

Warto również wspomnieć, że z okazji 30-lecia Creative Assembly brytyjskie studio udostępniło darmowy mini-dodatek Regiments of Renown, który wzmacnia szeregi niemal wszystkich ras zupełnie nowymi, elitarnymi jednostkami. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.