EA nie porzuci uniwersum Mass Effecta

Ostatnie doniesienia dotyczące zakończenia wsparcia dla trybu dla pojedynczego w Mass Effect: Andromedzie wzbudziły lawinę spekulacji. Wielu graczy zaczęło się obawiać, że nienajlepsze oceny ostatniej części galaktycznej sagi skłonią EA do porzucenia tego uniwersum. Tak się jednak nie stanie.

Podczas Gamescomu ekipie Gamereactora udało się porozmawiać z Patrickiem Söderlundem. Wiceprezes EA zapewnił, że marka Mass Effect wciąż pozostaje ważna dla jego koncernu.

Osobiście sądzę, że [Mass Effect: Andromeda]... Zazwyczaj tego nie robię, ale to jest jeden z tych momentów, kiedy uważam, że gra została skrytykowana nieco mocniej, niż na to zasługiwała. Sądzę, że to jest właściwie wspaniała gra. Tak, zdajemy sobie sprawę, że były rzeczy, które być może mogliśmy zrobić lepiej, absolutnie; niemniej jako całość, jeśli pójdziesz dzisiaj i kupisz tę grę ze wszystkim, co jest tam dzisiaj, osobiście sądzę, że jest to gra warta zakupu - powiedział Söderlund.

To jest pierwsza rzecz, o której powiem. [Druga] rzecz, którą powiem, dotyczy Mass Effect jako cyklu, który posiada tak wielką liczbę fanów i wiecie, widziałem ludzi, którzy mówili "Och, EA nie planuje zrobić kolejnego Mass Effecta". Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy wrócić do Mass Effecta. Dlaczego nie? To spektakularne uniwersum, uwielabiana [seria], która posiada wielką liczbę fanów, a poza tym jest to gra, która zrobiła wiele dobrego dla EA oraz dla BioWare'u.

Nowej wyprawy do odległej galaktyki raczej nie należy się jednak spodziewać zbyt szybko... Tym razem EA i BioWare zamierzają wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów.

Kiedykolwiek byśmy mieli wrócić do Mass Effecta, musimy wnikliwie wszystko przemyśleć, żeby był to powrót w naprawdę [istotny] sposób i w świeżym, ekscytującym miejscu. Sprawienie tego należy do moich obowiązków, obowiązków Caseya [Hudsona], obowiązków BioWare'u oraz obowiązków zespołu Mass Effecta. Nie wiemy jeszcze jak tego dokonać, ale będziemy wiedzieć - zakończył swój wywód wiceprezes EA.

Czy aby na pewno? Czas pokaże.

A jakie jest wasze zdanie na temat obecnego stanu uniwersum Mass Effecta?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: