Mount & Blade II: Bannerlord: więcej informacji o mechanice Wpływu

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 06.10.2017 22:31

Mount & Blade II: Bannerlord wprowadzi do rozgrywki zupełnie nową, wirtualną "walutę" - Wpływ. To właśnie przy jego pomocy gracz będzie mógł rekrutować pomniejszych lordów, a nawet całe armie. Twórcy gry postanowili przybliżyć nieco ten mechanizm w najnowszym dzienniku deweloperskim.

Oto jego fragment:

Więc jak to działa? Każdy sojuszniczy lord ma swoją cenę w punktach wpływu, wyliczaną na podstawie siły jego oddziału. Gracze mogą wydać punkty wpływu, aby wezwać sprzymierzonych lordów do sformowania własnych armii. To właśnie przywódca armii otrzymuje wszystkie punkty wpływu za jej zwycięstwa, np. zdobycie miasta spowoduje ogromny dochód wpływu dla lidera, zatem wydawanie wpływu na budowanie armii to tak naprawdę inwestycja, a czasami nawet hazard. Jeśli przywódca nie może sobie pozwolić na wydawanie wpływu, jego arma zacznie się rozpadać.

Koszt utrzymania armii jest zależny od kilku czynników:

  • Jeśli morale armii jest wysokie, koszt utrzymania jest niski (i vice versa)
  • Odległości od macierzystego miasta, od jak dawna walczy, itd.
  • Relacji między dowódcą armii a lordami


Jak długo armia odnosi sukcesy, a lord – dowódca zapewnia wysokie morale innych lordów, armia może maszerować przez długi czas. Ale jeśli coś pójdzie nie tak, armia szybko się rozwiąże, a pozostali lordowie opuszczą kampanię i wrócą do swoich krain.

...a to wcale nie wszystko! Więcej informacji na temat punktów Wpływu w Mount & Blade II: Bannerlord oraz sposobów ich wykorzystywania znajdziecie pod niniejszym adresem.


ArcaniA - kupuj bez DRM na GOG.com!