Ash of Gods nieco opóźnione, lecz z rozszerzonym wątkiem fabularnym?

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 25.10.2017 19:03

Jednym z dodatkowych celów Kickstarterowej kampanii Ash of Gods było dodanie historii Lo Phenga, która znacząca mogłaby wpłynąć na ostateczne losy pozostałych bohaterów gry. Deweloperom nie udało się zebrać dostatecznej ilości środków na finalizację tego planu, jednakże wiele wskazuje na to, że główny wątek fabularny zostanie rozszerzony.

Początkowo twórcy Ash of Gods zamierzali wyciąć wątek Lo Phenga. Nie była to łatwa decyzja, o czym wspomnieli m.in. w niedawnym wywiadzie dla Enklawy Anton Bażenow i Siergiej Bokariow, jednakże wówczas wydawała się jedyną słuszną. Możliwe jednak, że historia owego żołnierza pojawi się w grze!

Deweloperzy ze studia Aurum Dust poinformowali o tym w ostatnim dzienniku deweloperskim. Wątek Lo Phenga zapewniłby dodatkowe 3-4 rozgrywki i uzupełnił Ash of Gods o kolejne opcje zakończeń. Minus tego pomysłu jest taki, że dopisanie tej części historii wydłużyłoby produkcję gry do marca 2018 r. Z uwagi na to przed podjęciem tego kroku Rosjanie postanowili zapytać się o zdanie Kickstarterów donatorów gry.

Opinie zdają się wskazywać jednoznacznie, że Aurum Dust powinno opóźnić premierę Ash of Gods i rozwinąć fabułę gry o dodatkowy wątek. Trudno jednak było oczekiwać innej odpowiedzi, prawda?

We wspomnianym artykule Aurum Dust zdało również raport ze stanu prac nad fizycznymi nagrodami z crowdfundingowej kampanii oraz krótką relację z rosyjskich targów Białe Noce, na których Ash of Gods wygrało nagrodę Grand Prix. Więcej informacji na każdy z wymienionych tematów znajdziecie pod niniejszym linkiem.