Beamdog oficjalnie zaprzecza pracom nad nową grą w uniwersum Planescape'a

Kilka dni temu Beamdog opublikował nagranie, na którym można było zobaczyć szkic pracy koncepcyjnej nad nową frakcją z Wieloświata pod niezwykle interesującym tytułem Planescape: Unravelled. Lawina plotek i spekulacji ruszyła - powstrzymać mógł ją tylko sam deweloper. I właśnie to zrobił.

Początkowo Amerykanie nie komentowali sprawy, lecz Trent Oster, prezes studia, po kilku dniach zdecydował się zabrać głos w tej sprawie.

W Beamdogu zespoły kreatywny oraz koncepcyjny często eksplorują różne pomysły i projekty związane z Dungeons & Dragons oraz unikalnymi settngami. Tak było w przypadku konceptów postaci dla Planescape: Unravelled, które pojawiły się w opublikowanym niedawno dokumencie Next Level - powiedział CEO Beamdoga.

W każdej chwili w różnych częściach naszego studia odbywa się kilka takich eksploracyjnych projektów. Przeważnie nie pokazujemy ich na zewnątrz firmy, ponieważ mogłyby zostać zinterpretowane jako nowy projekt. Robimy takie eksploracje, aby odnaleźć nowe sposoby przenoszenia różnorodnych pomysłów i stylów do projektów, nad którymi pracujemy. Odkryliśmy, że dla zespołów kreatywnych jest to znakomity sposób na rozwijanie umiejętności. Okazjonalnie wracamy do tych eksploracyjnych projektów i włączamy je do innych rzeczy, nad którymi pracujemy - skomentował Oster.

Czy mimo tego jest szansa, że w przyszłości Beamdog stworzy nową grę w uniwersum Wieloświata? Oster nie mówi “nie”...

W chwili obecnej zespół pracuje nad innymi projektami. Planescape to fantastyczny setting, który dostarczył nam wiele radości podczas pracy nad Planescape: Torment: Enhanced Edition, dlatego bardzo chcielibyśmy do niego wrócić w przyszłości. Niemniej tylko Pani Bólu wie, czy to nastąpi, i nie chce się tą wiedzą podzielić - zakończył szef studia.

A co Wy sądzicie na ten temat? Zagralibyście w kolejną grę z uniwersum Planescape’a?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: