Beamdog oficjalnie zapowiedział Neverwinter Nights: Enhanced Edition! Pierwszy zwiastun dostępny

Wielu z nas zastanawiało się, czy po udanych remasterach serii Baldur's Gate, Icewind Dale oraz Planescape: Torment Beamdog nie sięgnie po kolejne produkcje z czasów złotej ery izometrycznych RPG-ów. I owe przypuszczenia się potwierdziły, bowiem amerykański deweloper zapowiedział właśnie Neverwinter Nights: Enhanced Edition!

W skład nowego, odświeżonego wydania Neverwinter Nights wejdzie podstawowa część gry, dwa pudełkowe dodatki - Shadows of Undrentide oraz Hordes of Underdark, a także trzy moduły premium stworzone przed laty przez społeczność modderską gry: Kingmaker, ShadowGuard i Witch's Wake.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition to również całkiem nowe, ulepszone funkcje:

  • Poprawiona grafika: twój portret, pasek walki, ekwipunek oraz inne elementy interfejsu automatycznie dopasowują się wielkością do wybranej rozdzielczości (nawet 1080p i 4k).
  • Zaawansowane opcje graficzne: technologia pixel shader oraz efekty przetwarzania końcowego odpowiadają za szczegółowy, ostry obraz. W rezultacie kontrast, jaskrawość oraz głębię ostrości można dostosować według własnych upodobań.
  • Usprawnienia społeczności: Twórcy pierwotnej gry połączyli siły z najważniejszymi członkami społeczności Neverwinter Nights, aby stworzyć ważne dla fanów usprawnienia wspierające graczy, mistrzów gry oraz moderów.
  • Kompatybilność ze starszymi wersjami: nowa edycja obsługuje zapisy gry, moduły oraz mody z pierwotnej wersji Neverwinter Nights. Czeka na was całe mnóstwo zawartości stworzonej przez fanów!
 

Prawdziwa siła Neverwinter Nights od zawsze drzemała jednak w społeczności modderskiej, o czym Beamdog nie mógł zapomnieć. Deweloper wyda zestaw narzędzi silnika Aurora, który kolejnemu pokoleniu graczy pozwoli stworzyć własny świat pełen niepowtarzalnych potworów, przedmiotów, pułapek, potyczek i ustawień. W zestawie pojawi się również Klient Mistrza Gry, dzięki któremu każdy będzie mógł wcielić się w rolę MG i poprowadzić znajomych na zupełnie nowe przygody w świecie Zapomnianych Krain.

To nie koniec. Beamdog już teraz odświeżył swoje oficjalne fora o sekcję poświęconą Neverwinter Nights. Amerykański deweloper zamierza w ten sposób "wskrzesić" modderską scenę gry oraz zapełnić jej serwery starymi oraz nowymi graczami!

Zaintrygowani? Obejrzyjcie zatem pierwszy zwiastun gry:

Beamdog na razie nie podał daty premiery Neverwinter Nights: Enhanced Edition, aczkolwiek grę można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta oraz na Steamie. Warto zaznaczyć, że wśród osób, które już teraz zamówią najnowszy remaster Beamdoga, zostaną rozlosowane klucze do programu Head Start, który pozwoli posmakować odświeżonego Neverwinter Nights jeszcze przed jego finalną premierą!

Jak wam się podoba ten projekt?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.