Nowy patch wprowadza do Vaporum tryb zatrzymania czasu

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 05.12.2017 22:54

Wczoraj Vaporum doczekało się znaczącego patcha, który wprowadza rzecz dość nieoczekiwaną: tryb zatrzymania czasu. Nowa mechanika ma zachęcić do gry osoby niepełnosprawne oraz miłośników nieco wolniejszego tempa rozgrywki.

Jak przystało na dungeon crawlera z krwi i kości, akcja Vaporum jest bardzo dynamiczna i rzadko kiedy pozwala na chwile wytchnienia. To może odpychać od gry Fatbot Games osoby dysfunkcyjne, z myślą o których powstał właśnie wspomniany trybie. Działa on w sposób identyczny do aktywnej pauzy znanej z wielu izometrycznych RPG-ów. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku sprawia zatem, że cały świat staje w miejscu, co pozwala na spokojnie zaplanować kolejny ruch. Ponowne naciśnięcie tego samego przycisku odblokuje akcję i umożliwia wykonanie owego ruchu. Funkcjonalność ta działa nie tylko w czasie walki, ale również podczas eksploracji, np. w przypadku zagadek, które wymagają odpowiedniego wyczucia czasu.

Tryb zatrzymania czasu można w dowolnej chwili włączyć lub wyłączyć. W związku z tym jego obecność nie wpływa w negatywny sposób na sposób grania tych, którzy preferują tradycyjną, dynamiczną rozgrywkę.

Więcej informacji na temat najnowszego patcha do Vaporum znajdziecie pod niniejszym adresem.