Nowy Dragon Age skupi się na "fabule i bohaterach"

Od co najmniej kilku miesięcy wiemy już, że BioWare rozpoczął prace nad kontynuacją serii Dragon Age. Informacje na temat nowej odsłonie tej sagi fantasy są wciąż bardzo szczątkowe, jednakże dyrektor projektu, Casey Hudson, zapewnił niedawno, że jego zespół wziął sobie do serca uwagi fanów.

Gra, która potocznie nazywana jest po prostu Dragon Age 4, jest w fazie produkcji od co najmniej maja. Wtedy to Alexis Kennedy, jeden z nowych nabytków BioWare'u, potwierdził, że pracujuje nad scenariuszem nowej odsłony tej popularnej serii. Nowy Dragon Age jest zatem jeszcze daleko od premiery, lecz wspomniany wyżej Hudson ujawnił ostatnio interesującą informację. Otóż nowa produkcja kanadyjskiego studia skupi się wokół fabuły i bohaterów.

Czytam mnóstwo uwag na temat serii Dragon Age i sądze, że będziecie zadowoleni z tego, nad czym pracuje [mój] zespół. Skupiają się na fabule i bohaterach - napisał na Twitterze Hudson.

Szef projektu odniósł się również do pogłosek na temat "żywych" elementów rozgrywki, które wedle niektórych miałyby oznaczać obecność w grze niesławne loot boxy.

Jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach, ale kiedy wspominamy o "żywym" designie, mamy na myśli kontynuowanie historii po zakończeniu głównego wątku fabularnego - zapewnił dyrektor projektu.

Jest to w pewnym sensie powrót do korzeni serii, które Dragon Age: Inkwizycja odrzuciło na rzecz eksploracji otwartego świata. Trzecia część sagi nie poradziła sobie jednak zbyt dobrze w tym aspekcie, dlatego nie można się dziwić, że BioWare postanowiło wrócić do sprawdzonej formuły, która przyniosła sukces ich wcześniejszym grom, a w szczególności Dragon Age: Początkowi.

I miejmy nadzieję, że projektantom gry faktycznie nie chodzą po głowie żadne loot boxy.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: