The Symphony of the Storm: muzyka z gier Blizzarda zabrzmi we Wrocławiu!

Końcówka października zapowiada się dla fanów gier Blizzarda iście koncertowo. I to dosłownie, bowiem we Wrocławiu odbędzie się koncert The Symphony of the Storm, na którym zabrzmi muzyka z takich gier jak Diablo, World of Warcraft i StarCraft.

27 października w ramach Game Music Festival chór i orkiestra Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu zabiorą nas w magiczną podróż po światach wykreowanych przez producentów "Zamieci". Do stolicy Dolnego Śląska przybędzie m.in. Neal Acree, jeden z głównych kompozytorów Blizzard, którego dzieło niedawno mogliśmy usłyszeć choćby na filmie wprowadzającym do dodatku Battle for Azeroth.

W trakcie trwania festiwalu odbędą się łącznie cztery koncerty. Poza wspomnianym już The Symphony of the Storm będą to:

  • The Symphony of Heroes, w czasie którego usłyszymy muzykę z drugiej, trzeciej i czwartej części Heroes of Might & Magic;
  • The Jazz of Grim Fandango, w czasie którego usłyszymy muzykę z Grim Fandango i spotkamy jej kompozytora, Petera McConnella;
  • The Symphony of the Forest, w czasie którego usłyszymy muzykę z Ori and the Blind Forest i spotkamy jej kompozytora, Garetha Cokera.

Bilety na poszczególne koncerty można już nabywać na oficjalnej stronie festiwalu. Warto dodać, że istnieje również opcja kupna karnetu na wszystkie cztery koncerty.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: