The Symphony of the Storm: muzyka z gier Blizzarda zabrzmi we Wrocławiu!

Końcówka października zapowiada się dla fanów gier Blizzarda iście koncertowo. I to dosłownie, bowiem we Wrocławiu odbędzie się koncert The Symphony of the Storm, na którym zabrzmi muzyka z takich gier jak Diablo, World of Warcraft i StarCraft.

27 października w ramach Game Music Festival chór i orkiestra Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu zabiorą nas w magiczną podróż po światach wykreowanych przez producentów "Zamieci". Do stolicy Dolnego Śląska przybędzie m.in. Neal Acree, jeden z głównych kompozytorów Blizzard, którego dzieło niedawno mogliśmy usłyszeć choćby na filmie wprowadzającym do dodatku Battle for Azeroth.

W trakcie trwania festiwalu odbędą się łącznie cztery koncerty. Poza wspomnianym już The Symphony of the Storm będą to:

  • The Symphony of Heroes, w czasie którego usłyszymy muzykę z drugiej, trzeciej i czwartej części Heroes of Might & Magic;
  • The Jazz of Grim Fandango, w czasie którego usłyszymy muzykę z Grim Fandango i spotkamy jej kompozytora, Petera McConnella;
  • The Symphony of the Forest, w czasie którego usłyszymy muzykę z Ori and the Blind Forest i spotkamy jej kompozytora, Garetha Cokera.

Bilety na poszczególne koncerty można już nabywać na oficjalnej stronie festiwalu. Warto dodać, że istnieje również opcja kupna karnetu na wszystkie cztery koncerty.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.