Blizzard udostępnił dwa nowe komiksy wprowadzające do fabuły WoW: Battle for Azeroth

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 11.06.2018 21:50

Bitwa o Azeroth zbliża się wielkimi krokami, a Blizzard dba o to, by każdy z walczących był wyekwipowany w odpowiednią wiedzę na temat fabuły dodatku. Owocem tych starań są dwa nowe, darmowe komiksy - Magni: Mówca i Trzy siostry.

Pierwszy z wymienionych został napisany przez Matta Burnsa i zawiera ilustracje Katherine „Suqling” Chan. Historia przedstawia się następująco:

Wojna z Płonącym Legionem pozostawiła straszliwą ranę w sercu Azeroth. Tylko Magni Miedziobrody ma świadomość tego, w jak wielkim niebezpieczeństwie znalazła się dusza świata. Magni nie słyszy już jej szeptów, tylko przepełnione bólem krzyki. Nękany wątpliwościami udaje się do Silithusu, by podjąć desperacką próbę odnowienia nadszarpniętej więzi z duszą Azeroth.

Z kolei Trzy siostry to dzieło znanej pisarki Christie Golden oraz Andrew Robinsona, które powstało na podstawie historii Steve’a Danusera. Za ilustracje w tym komiksie oppowiadają Antonio Bifulco oraz Sebastian Cheng. Kilka słów wstępu:

Po powrocie do Azeroth Alleria Bieżywiatr odnawia kontakt z niewidzianymi od dawna siostrami – Sylwaną, wodzem Hordy, oraz Vereesą, generałem tropicieli Srebrnego Sojuszu – i proponuje, by wspólnymi siłami wyzwoliły swój dawny rodzinny dom, Iglicę Bieżywiatrów, z rąk nieumarłych. Podczas podróży, w którą wyruszą, siostry stawią czoła niebezpiecznym potworom i zmierzą się z duchami przeszłości, by ostatecznie odkryć, czy upływ czasu i tragiczne przeżycia okażą się dla ich wzajemnych relacji przepaścią nie do pokonania, czy też mimo wszystko nadal pozostają rodziną.

Oba komiksy możecie pobrać i przeczytać pod następującymi linkami:

Jak wam się podobają opowiedziane w nich historie? Pamiętajcie, że premierę World of Warcraft: Battle for Azeroth zaplanowano na 14 sierpnia.