E3 2018: CDPR nie zmieni swojej polityki wydawniczej wobec gry Cyberpunk 2077 - News | Gry PC.EnklawaNetwork.pl

E3 2018: CDPR nie zmieni swojej polityki wydawniczej wobec gry Cyberpunk 2077

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 11.06.2018 23:33

Lootboksy? Mikrotransakcje? DRM? Te budzące emocje tematy nie omijały w ostatnich miesiącach CD Projekt RED, które w pocie czoła pracuje nad swoją nową grą - Cyberpunkiem 2077. Przy okazji targów E3 polscy deweloperzy postanowili uspokoić swich fanów.

Od wielu lat CD Projekt RED hołduje osobliwej praktyce zamieszczania w zwiastunach swoich gier dobrze zamaskowanych komunikatów. Nie inaczej było w przypadku zaprezentowanego wczoraj filmu promującego Cyberpunk 2077. W owym mini-FAQ RED-zi odnieśli się do wielu palących tematów.

Przede wszystkim Cyberpunk 2077 nie posiada oficjalnej daty premiery. Nowa gra CDPR zostanie wydana dopiero wtedy, gdy będzie w 100% gotowa. Sama gra będzie duża, lecz na ten moment trudno określić jak bardzo.

Jeśli chodzi o dystrybucję produktu, RED-zi zapewnili, że zamierzają zmieniać swojej strategii. To oznacza, że Cyberpunk 2077 zostanie wydany bez zabezpieczeń DRM. Gracze mogą spodziewać się drobnych, darmowych DLC, a także dużych, płatnych dodatków. Ich odpowiedź na pytanie o mikrotransakcje również nie pozostawia żadnych wątpliwości. W RPG-u dla pojedynczego gracza? Oszaleliście?

Miłośnicy gier CD Projekt RED mogą zatem być zadowoleni. Wprawdzie polski deweloper nadal nie udostępnił zbyt wielu informacji na temat rozgrywki, jednakże przez cały czas trwania targów E3 2018 będzie prezentował swoje najnowsze dzieło największym mediom z całego świata. Można zatem przypuszczać, że na pierwsze gameplaye nie będziemy musieli już długo czekać.


Phantom Doctrine - kupuj bez DRM na GOG.com!