Druidstone: letni raport z prac

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Po dłuższej przerwie producenci Druidstone: The Secret of the Menhir Forest uraczyli nas nowym dziennikiem deweloperskim. Opisali w nim postęp, jaki poczynili w ostatnich miesiącach pracy nad swoim obecnym projektem.

Wprawdzie Druidstone nadal znajduje się w fazie pre-alfa, jednakże z każdym dniem jest bliżej ukończenia. Obecnie twórcy gry wypełniają jej świat nowymi lokacjami i postaciami, pracują nad różnymi mechanikami rozgrywki, mapą świata czy systemem save'ów. Jednym z szerzej opisanych aspektów Druidstone'a jest system rozwoju postaci, który opiera się na Zdolnościach. Nikogo chyba nie zaskoczy, że tytułowy druid oraz jego kompani będą rozwijać swoje umiejętności poprzez wydawanie Punktów Doświadczenia. Nie jest to może szczególnie popularne rozwiązanie, ale wedle deweloperów z Ctrl Alt Ninja, sprawdza się znakomicie.

Na koniec producenci Druidstone'a zastanawiają się, czy powinni udostępnić grę w jakiejkolwiek formie Wczesnego Dostępu. Liczą przy tym na odzew ze strony fanów, więc jeśli zależy wam na produkcji fińskiego studia, nie wahajcie się wyrazić swojej opinii pod artykułem!

Omawiany dziennik deweloperski możecie przeczytać pod niniejszym adresem. Tam też znajdziecie dwa nowe obrazy z Druidstone'a, dlatego tym bardziej zachęcam do zapoznania się z oryginalnym artykułem.