Definitive Edition znacząco zmieni fabułę ostatniego rozdziału Divinity: Original Sin II

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Nowe wydanie Divinity: Original Sin II, które zawita do sklepów pod koniec wakacji, znacząco wpłynie na zawartość najnowszej gry Larian Studios. Zmiany, jakie planuje wprowadzić belgijski deweloper, mogą być nawet większe od tych, które przeprowadzono w podobny sposób w pierwszej części Divinity: Original Sin.

Nie chodzi bowiem tylko o wydanie gry na konsole najnowszej generacji, zmiany w dzienniku i balans walk. Definitive Edition wprowadzi do Rivellonu ogromna ilość nowej zawartości w końcowej fazie fabuły! Takiej informacji producenci gry udzielili w ostatnim wywiadzie dl RPG Site.

RPG Site: Original Sin I [Enhanced Edition] w końcu doczekało się dodania nowych towarzysze, jednakże w II drużyna działa nieco inaczej. Czy Definitive Edition zawiera w sobie podobną dodatkową zawartość?

Michael Douse, dyrektor wydawniczy Larian Studios: Bohaterów akurat nie, za to główne zmiany dotyczą takich rzeczy jak Arx (lokacja, do której docieramy pod koniec gry), które zostały całkowicie przerobione. Nagraliśmy również ok. 40 tys. słów nowych fragmentów historii związanych z różnymi wątkami końcowej części gry. Zatem nie dodaliśmy nowych bohaterów, lecz istniejący bohaterowie jak Bestia będą mieć nowe wątki fabularne. Mamy również zupełnie nowy Epilog, który pomoga spiąć wszystko w całość na samym końcu gry.

Z całym wywiadem możecie zapoznać się tutaj. Pamiętajcie przy tym, że premierę Divinity: Original Sin II - Definitive Edition zaplanowano na 31 sierpnia, a wszyscy posiadacze pierwotnej wersji gry otrzymają jej nowe wydanie za darmo.