The Bard's Tale IV: Barrows Deep: więcej informacji o podklasie Czarodzieja

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Po krótkiej przerwie twórcy The Bard's Tale IV: Barrows Deep uraczyli nas kolejną porcją informacji na temat dostępnych w grze klas i podklas. W najnowszym dzienniku deweloperskim pod lupę wzięto Czarodzieja (oryg. Wizard).

Czarodziej jest podklasą Adepta (oryg. Practitioner). Jak nietrudno się domyślić, postaci trudniące się tą profesją są dość wątłe z natury, jednakże nie oznacza to bynajmniej, że nie potrafią poradzić sobie w ogniu walki. Czarodzieje mogą bowiem przywoływać różne istoty, które wspierają ich na wiele różnych sposobów - czy to stanowiąc żywy mur, ofensywne przedłużenie rąk maga czy po prostu lecząc go. Oczywiście każdy czarodziej posiada nie tylko zaklęcia ze szkoły przywołania, ale także szereg innych przydatnych czarów, co czyni go niezwykle niebezpiecznym.

We wspomnianym dzienniku deweloperskim producenci z inXile Entertainment odpowiedzieli również na szereg ogólnych pytań dotyczących The Bard's Tale IV: Barrows Deep oraz remasterowanej trylogii The Bard's Tale. Dzięki temu wiemy, że w trakcie eksploracji Caithu będą mogli nam towarzyszyć nie tylko NPC-w posiadający własne wątki fabularne - cała drużyna od pewnego momentu gry będzie mogła składać się z postaci stworzonych przez gracza. Warto też odnotować, że na każdym instrumencie, z jakiego będzie korzystał tytułowy Bard, można odgrywać unikatowe, celtyckie utwory.

W kwestii remasterów pierwotnej trylogii The Bard's Tale dowiedzieliśmy się m.in. tego, że pierwsza część sagi zostanie wydana na Steamie we Wczesnym Dostępie już 24 lipca! Kolejne dwie odsłony powinny pojawić się "prędzej niż później", aczkolwiek jeśli liczycie na klucz z platformy z GOG.com, to na grę w odświezoną wersję Opowieści Barda przyjdzie wam poczekać jeszcze kilka długich miesięcy.

W dużym skrócie to byłoby na tyle. Jeśli interesują was bliższe informacje na temat Czarodziejów w The Bard's Tale IV: Barrows Deep lub którykolwiek z pozosałych, poruszonych tutaj tematów, to zapoznajcie się z pełną treścią najnowszego dziennika deweloperskiego twórców gry.