Defiant Studios rozpoczyna produkcję Lords of the Fallen 2

Produkcja Lords of the Fallen 2 coraz bardziej przypomina syzyfową pracę. Nowy producucent gry, Defiant Studios, ogłosił właśnie, że pracę nad kontynuacją action RPG-a rozpoczyna właściwie od zera.

 

To naprawdę reset, świeży start - zapewnił w rozmowie z Eurogamerem dyrektor zarządzający Defiant Studios, David Grijns. To nowy silnik - Unreal 4 - oraz nowy zespół. Zespół, który nie ma ogromnego portfolio w dziedzinie tworzenia action RPG-ów, lecz my uznajemy to za naszą siłę.

To jednak oznacza, że wszystko, co Tomasz Gop i jego zespół stworzyli w czasie długotrwałego procesu preprodukcji, zostało wyrzucone na śmietnik. Defiant nie zamierza jednak ignorować korzeni gry. Pierwsza odsłona Lords of the Fallen, jak również seria Dark Souls, pozostają dla deweloperów podstawowym źródłem inspiracji.

Mamy nadzieję na dokonanie czegos, co zaskoczy fanów pierwszego [Lords of the Fallen], a jednocześnie pozwoli powiększyć liczbę fanów. Wielu ludzi wykazywało się powściągliwością przy wejściu do tak trudnego podgatunku jak... symulatory śmierci - stwierdził współzałożyciel studia, Roland Lesterlin.

Zapis całej rozmowy znajdziecie tutaj. Szczegółów jak na lekarstwo, za to jedno jest pewne: w Lords of the Fallen 2 nie zagramy zbyt prędko.


Mrozie


Opublikowano: