Gamescom 2018: Blizzard szykuje liczne prezentacje i atrakcje społecznościowe

Tegoroczny Gamescom rozpoczyna się już dziś. Na kolońskich targach nie mogłoby zabraknąć Blizzard Entertainment, które szykuje dla swoich fanów szereg atrakcji.

Blizzard Entertainment zaprezentuje swoje gry i atrakcje społecznościowe na targach gamescom 2018 w Kolonii od 21 sierpnia do 25 sierpnia. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję zagrać w najnowsze wersje gier Overwatch, World of Warcraft: Battle for Azeroth, Heroes of the Storm, StarCraft II, Diablo III i Hearthstone w strefie Blizzarda w hali nr 7 centrum wystawowego Koelnmesse. Przygotowano również liczne atrakcje, które rozpoczną się od prezentacji nowej zawartości dla Overwatch w środę, 22 sierpnia.

Kalendarz atrakcji towarzyszących obecności Blizzarda na targach gamescom można przeglądać na nowej stronie internetowej „Blizzard na targach gamescom 2018” oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która jest dostępna w sklepach App Store oraz Google Play Store. Na stronie i w aplikacji uzyskać można również dostęp do katalogu produktów, które można nabyć w sklepie Blizzarda zlokalizowanym w hali nr 5. Asortyment obejmuje zupełnie nowe gadżety, a także produkty, które będą w sprzedaży wyłącznie na targach gamescom. Goście mogą z wyprzedzeniem stworzyć spersonalizowaną listę życzeń, aby ułatwić sobie późniejsze zakupy. Niektóre gadżety z gamescomu można również nabyć bezpośrednio w europejskim Blizzard Gear Store. Ponadto aplikacja „Blizzard at gamescom” umożliwia uczestnikom imprezy zwiedzanie strefy Blizzarda w rzeczywistości rozszerzonej i zdobycie nagród.

Fani, którzy nie zdołają dotrzeć do Kolonii na targi gamescom 2018, mogą oglądać codzienną transmisję Blizzarda z imprezy za pośrednictwem strony internetowej. Relacje rozpoczynać się będą codziennie o godzinie 17:00 czasu polskiego od środy 22, sierpnia do piątku, 24 sierpnia i 16:00 czasu polskiego w sobotę, 25 sierpnia.

Szczegółowy plan atrakcji przedstawia się następująco:

 

Overwatch

 • Blizzard rozpocznie pierwszy otwarty dla publiczności dzień targów gamescom 2018 prezentacją nowej zawartości do Overwatch na głównej scenie od godziny 11:15 w środę, 22 sierpnia. Zostaną zaprezentowane szczegółowe informacje na temat zupełnie nowej mapy do Overwatch (która będzie grywalna na gamescomie). Następnie będzie miała miejsce europejska premiera nowego krótkiego filmu animowanego z uniwersum Overwatch, dostępnego również do obejrzenia na YouTube.
 • Członkowie niemieckiej drużyny Overwatch World Cup 2018 będą walczyć z uczestnikami z widowni w meczach pokazowych Futbolúcio na żywo w czwartek, piątek i sobotę w ramach Wyzwania Futbolúcio.
 • Bohaterowie Overwatch ożyją na targach gamescom dzięki obecności niemieckich aktorów podkładających swe głosy do D.Vy, Lúcia i Brigitte podczas Panelu z udziałem niemieckich aktorów głosowych Overwatch o 11:00 w piątek, 24 sierpnia. Aktorzy głosowi będą następnie rozdawać autografy.
 • Uczestnicy targów gamescom będą mogli cieszyć się zabawą na słońcu w strefie Blizzarda inspirowanej tematyką letnich igrzysk i udekorowanej deskami surfingowymi. Na gości czeka wiele atrakcji, w tym malowanie twarzy, społecznościowe turnieje Futbolúcio, automat z pluszakami Pachimari i nie tylko.

World of Warcraft

 • Fani będą mogli zagrać w World of Warcraft: Battle for Azeroth na 80 stanowiskach do gier w strefie Blizzarda. Goście wypróbują zarówno zawartość dla jednego gracza (Oblężenie Lordaeronu) oraz dla wielu graczy, w której będą mogli wziąć udział ze znajomymi (Wyspiarskie wyprawy).
 • Cosplayerzy tworzący kostiumy z uniwersum World of Warcraft zaprezentują swoje dzieła inspirowane najnowszym dodatkiem podczas pokazu kostiumów z Battle for Azeroth, który odbędzie się o godzinie 18:15 czasu polskiego w piątek, 24 sierpnia. Po nim nastąpi premiera trzeciego i ostatniego krótkiego filmu animowanego z cyklu Siewcy wojny – będzie to opowieść o Aszarze, królowej rasy nag.
 • Najlepsze niemieckie gildie: Aversion i Set Sail For Fail zmierzą się na żywo podczas trzech rund pokazowych zmagań w Wyspiarskich wyprawach w środę, czwartek i piątek.
 • Goście odwiedzający strefę Blizzarda będą mogli wziąć udział w prawdziwym Festynie Lunomroku, w ramach którego przygotowaliśmy takie atrakcje jak stoisko z makijażem malowanym aerografem, namiot wróżbiarki oraz stanowisko fotograficzne z wierzchowcem-rakietą X-53. Spotkać tu będzie można również znanych europejskich twórców treści internetowych poświęconych World of Warcraft, którzy będą stąd prowadzić swoje transmisje na żywo.

Heroes of the Storm

 • Kolejny członek Mrocznej Trójcy przybył, by siać chaos w Nexusie. Mefisto, Władca Nienawiści z gry Diablo II, to najnowszy dystansowy Zabójca, który trafi do Heroes of the Storm. Gracze będą go mogli po raz pierwszy wypróbować właśnie na targach gamescom. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji tej postaci.
 • Inspirowana grą Overwatch mapa Hanamura została odświeżona i ulepszona, tak aby położyć większy nacisk na pełne akcji starcia drużynowe. Powraca do gry jako Świątynia w Hanamurze i będzie po raz pierwszy dostępna dla publiczności w strefie Blizzarda podczas targów.
 • Podczas wydarzenia Heroes of the Storm: rysowanie na żywo z Carbot Animations Jonathan Burton z Carbot Animations stworzy na żywo prześmiewczą wersję Mefista – startujemy we czwartek, 23 sierpnia o godzinie 12:00.

 

StarCraft II

 • No... najwyższy czas. Tychus Findlay, najnowszy dowódca do trybu współpracy w StarCraft II, będzie po raz pierwszy grywalny podczas targów. Prezentację tego dowódcy można obejrzeć tutaj. W środę, 22 sierpnia oraz we czwartek, 23 sierpnia główny projektant dowódców do trybu współpracy w StarCraft II – Kevin Dong – zaprezentuje nowego dowódcę na żywo na scenie wraz z YouTuberami Lowko i Winterem podczas pokazu StarCraft: Tryb współpracy.
 • YouTuberzy Lowko i Winter zmierzą się z wszystkimi chętnymi przedstawicielami publiczności podczas pokazu StarCraft: Jeden kontra wielu. W starciu będzie mógł wziąć udział każdy, kto jest przekonany, że dzięki swoim umiejętnościom zdoła pokonać tych profesjonalistów w potyczce trzech na jednego na żywo w sobotę, 25 sierpnia o godzinie 15:00.

Diablo III

 • Odwiedzający strefę Blizzarda będą mogli spróbować swoich sił jako bohaterscy nefalemowie zabijający demony zawsze i wszędzie – bez względu na okoliczności. Po raz pierwszy w historii Diablo III będzie grywalne na konsoli Nintendo Switch™ właśnie na targach gamescom!
 • W środę, piątek i sobotę artysta z firmy Blizzard będzie tworzyć diaboliczne grafiki na żywo podczas pokazu Diablo: Tworzenie grafiki na żywo z Chrisem Amaralem.

Hearthstone

 • Podczas Wyzwań w Hearthstone! drużyny złożone z fanów zgromadzonych na targach gamescom wezmą udział w wyścigu, w którym wykonywać będą na żywo zadania w nowym Laboratorium wyzwań. Startujemy w sobotę o 12:15. Te przygody dla jednego gracza są częścią najnowszego rozszerzenia gry – Projekt Hukatomba™ – i zostaną oddane w ręce szerszej publiczności 21 sierpnia (wtorek).
 • Na fanów Hearthstone czeka w czasie targów gamescom specjalna Bójka przy kominku.
 • Goście będą również mogli zrobić sobie zdjęcie z gigantyczną repliką planszy do gry znanej z krótkiego filmu animowanego „Przy kominku”, którego premiera miała miejsce podczas ubiegłorocznych targów gamescom.

Oprócz tych atrakcji na uczestników targów gamescom czekają dwa koncerty orkiestry Video Games Live w środę 22, sierpnia i czwartek 23, sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego; konkurs tańca Blizzarda w czwartek 23, sierpnia o 15:30 oraz zamykający tydzień pełen wrażeń, szalenie popularny wśród fanów konkurs kostiumów Blizzarda o 17:00 w sobotę, 25 sierpnia. Ci, którzy będą nas oglądać z domu, będą mogli zobaczyć koncert Video Games Live, a także konkurs kostiumów oraz pokaz kostiumów z Battle for Azeroth na żywo na stronie http: //gamescom.blizzard.com.

Które punkty programu inteeresują was szczególnie?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.