Darmowa aktualizacja Renegade Fleet do Endless Space 2 już dostępna

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Kiedy twórcy Endless Space 2 obiecywali ostatnio darmowe skórki statków, jeśli gracze rozegrają podczas darmowego weekendu na Steamie milion godzin, nie spodziewali się, że fani kosmicznych strategii wykonają 280% normy. Słowo się jednak rzekło i darmowa aktualizacja o nazwie Renegade Fleet jest już od dzisiaj dostępna.

Zgodnie z obietnicą główną atrakcję są wspomniane skórki, które pozwalają odmienić wygląd następujących statków:

  • Riftborn "Redshifted" – Cząsteczki w strefach zamieszkałych przez Riftborn potrafią okresowo zmieniać barwy, aby opóźnić efekt skażenia, umiejętność niezwykle przydatna dla pancerzy kosmicznych okrętów – wystawionych na negatywne działanie wielu czynników zewnętrznych.
  • Sophon "Mavros" – Choć Sophoni charakteryzują się spokojem i ogładą, czasem chcieliby czasem zaznaczyć, że gdyby tylko mieli na to ochotę, to też mogliby wysadzać księżyce...
  • Unfallen "Firekeepers" – Opiekunowie ognia (The Firekeepers) wspierają cykl życia poprzez przygotowanie pól pod uprawę płomieniami oraz opieką nad nasionami. Ubarwienie statków Unfallen to hołd dla tego ugrupowania.
  • Vodyani "Heretic" – Kiedy Isyander St. Shaiad stał się heretykiem, zmienił więcej niż tylko swoje imię. Przemalował całe opancerzenie swego statku na czerwono i biało, wierząc, że te kolory były pierwotnie używane na Nieskończonych ołtarzach Zagubionych.
  • Lumeris "Buccaneer" – Ukłon w stronę piractwa między przyjaciółmi, który był niezwykle popularny, zanim Cztery Rodziny podporządkowały się strukturze i normie. Według plotek niektóre z tych flot działają w skrytej organizacji…
  • Horatio "Emerald" – Horatio w ten weekend przypadła do gustu szmaragdowa zieleń. To tyle.

Renegade Fleet to jednak nie tylko skórki:

MODOWANIE SI
Sztuczna Inteligencja jest teraz gorącym tematem, dlatego od teraz gracze mogą samodzielnie tworzyć mody do SI. Z pomocą warsztatu Steam można mieć teraz wpływ na zachowanie konkretnych przeciwników i stworzyć – dosłownie – wymarzoną rozgrywkę (pod poniższym linkiem można zobaczyć więcej dostępnych opcji modyfikacji).

ART & LORE
Ponieważ gracze przyjęli poprzedni dodatek z ogromnym entuzjazmem, którego nie spodziewali się sami twórcy, dlatego postanowili odwdzięczyć się z nawiązką. Do najnowszego dodatku dodano zupełnie nowy komiks Hissho!

Dodatkowo przygotowano także czwarty epizod serii Quality Time with Jeff, który został zatytułowany „Art”. W tym odcinku grafik 3D opowiada o podróży, jaką przebyły okręty – od konceptów 2D, aż po pełne trójwymiarowe modele, dobrze znane graczom.

Jak podoba się wam ta darmowa aktualizacja? Pamiętajcie, że Endless Space 2 jest teraz dostępne na Steamie z 66% zniżką w promocji, która potrwa do 13 września.