Diablo: Immortal - mobilne Diablo oficjalnie zapowiedziane!

Podczas zakończonego już BlizzConu zaprezentowano m.in. Diablo: Immortal, czyli pierwsza, w pełni mobilną grę osadzoną w uniwersum Sanktuarium. Czego spodziewać się po tej produkcji?

Jeśli chodzi o oś czasu, to Diablo: Immortal zostało umiejscowione pomiędzy wydarzeniami z gier Diablo II: Pan Zniszczenia oraz Diablo III. To oznacza, że będziemy mogli odwiedzić m.in. Zachodnią Marchią z czasów, nim podbił je Maltael. Ponadto na eksploratorów czeka szereg unikatowych lokacji do odkrycia: od spokojnego miasteczka Wortham po starożytną bibiotekę Zoltuna Kulla. Oczywiście odwiedzimy też szereg interesujących podziemi jak Grobowiec Fahira czy Zapomniana Wieża Hrabiny.

 

Kamień Świata został zniszczony, jednak w jego splugawionych odłamkach wciąż tli się wielka moc. Sługi Diablo pragną wykorzystać tę potęgę, by przywrócić do życia Władcę Grozy.

Archanioł Tyrael uznawany jest za zmarłego, a rodzaj ludzki musi stawić czoła skutkom jego czynów. Zepsucie wsącza się w ziemię z odłamków splugawionego Kamienia Świata, przywołując pradawne zło, które pragnie posiąść moc kamienia i wykorzystać ją, by przejąć kontrolę nad śmiertelnikami.

Pod względem mechaniki rozgrywki Diablo: Immortal ma oferować taki sam rodzaj rozrywki jak pozostałe odsłony serii - ostrą młóćkę i hektolitry krwi upuszczone z rozmaitych piekielnych bestii. Aby tego dokonać, Blizzard odda w ręce graczy sześć klas postaci. Nie ma tutaj żadnych zaskoczeń, bowiem przyjdzie nam poprowadzić do walki barbarzyńcę, mnicha, czarownicę, krzyżowca, łowczynię demonów oraz nekromantę. Oczywiście model rozgrywki został zaprojektowany z myślą o jak najbardziej efektywnym korzystaniu z gry na urządzeniach mobilnych.

Warto zauważyć, że Diablo: Immortal stawia bardzo mocny akcent na rozgrywkę wieloosobową. Twórcy gry zapowiedzieli, że w grze pojawią się m.in. grupy oraz dynamiczne wydarzenia przeznaczenia dla wielu graczy, co stanowi kolejny krok do odejścia od klasycznej mechaniki samotnej penetracji lochów w stylu pierwszych gier spod szyldu Diablo.

Premiera Diablo: Immortal została zaplanowana na 2019 r., jednak już teraz można zapisać się do beta-testów na Google Playu. Niebawem podobna akcja ruszy na App Store. Więcej informacji o nowej grze w uniwersum Sanktuarium znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Na koniec warto dodać, że zapowiedź gry została odebrana przez większość społeczności graczy jako policzek i wywołała ogromne poruszenie na forach i stronach powiązanych z uniwersum Sanktuarium. Doprowadziło to nawet do sytuacji, w której Blizzard zaczął kasować bardziej krytyczne wpisy. Choć Diablo: Immortal jest nadal bardzo daleko od wydania, to zdaje się, że wielu graczy postanowiło już krzyżyk - i to nie tylko na mobilnej grze, ale również na przyszłych produkcjach Blizzarda. Czas pokaże, czy mimo ogromnego niezadowolenia ze strony fanów deweloper zamierza kontynuować strategię przenoszenia swoich produktów do świata mobilnego.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.