Twórcy Kingdom Come: Deliverance przepraszają za problemy z najnowszym DLC

Miłosne przygody śmiałego pana Jana Ptaszka, czyli najnowsze DLC do Kingdom Come: Deliverance, trafiło do sprzedaży w połowie minionego miesiaca i spotkało się z ogromną krytyką z powodu niewielkiej ilości nowej zawartości. Okazuje się, że było to efektem fatalnego, niewykrytego w czasie testów błędu.

Ów błąd doprowadził do tego, że niektórzy gracze nie mogli odblokować części wątku fabularnego dodatku, przez co ocenili DLC jako nazbyt krótkie. Po pierwszych negatywnych opiniach deweloperzy przystąpili do prac nad hotfiksem, którego wydanie zajęło im tydzień. Mimo tego w nowym wywiadze dla OnlySP twórcy Kingdom Come: Deliverance postanowili uderzyć się w pierś.

Problemem było to, że jeśli w poprzedniej wersji z powodzeniem ukończyłeś misję dla Szarlatana - poprzednie zadanie, nie to w DLC - to wtedy nie mogłeś otrzymać zadania w spatchowanej wersji - powiedział Prokop Jirsa, starszy projektant gry.

Złożyło się na to wiele czynników, ale przede wszystkim to był problem po stronie naszej kontroli jakości. Nie chodzi jednak tylko o nasz dział testerski, ale również o inne departamenty, włączając w to projektantów, którzy też powinni byli to sprawdzić. (...) Testowaliśmy głównie tę wersję, którą wydaliśmy, a w tej wersji wszystko było dobrze - kontynuował pracownik Warhorse Studios.

Nie jesteś w stanie przetestować każdej możliwej kombinacji sposobów, w jaki gracze wykonują zadania - dodał starszy projektant Viktor Bocan. Wszystko działało dobrze - albo całkiem dobrze - a później to wydaliśmy. Mamy tutaj dwudziestkę ludzi testujących na pełen etat, a potem wydajemy to dla milionów ludzi, którzy w to grają.

Niemniej Warhorse Studios zamierza wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji i nie powtórzyć swoich błędów w przypadku kolejnego DLC, Band of Bastards.

Z pewnością poświecimy na testy nieco więcej czasu. (...) Nie chcemy się spieszyć - zadeklarował Bocan.

I słusznie. Data premiery Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards pozostaje na razie nieznana.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: