Underworld: Ascendant już w sprzedaży!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Nadszedł w końcu dzień, na który czekało wielu fanów serii Ultima. Underworld: Ascendant, duchowy spadkobierca kultowej serii RPG-ów sprzed kilku dekad, w końcu doczekał się wydania.

Przypomnijmy, że w Underworld: Ascendant powracamy do Stygiańskiej Otchłani, której grozi zupełnie nowe niebezpieczeństwo. Zanim jednak przyjdzie nam ocalić tę podziemną krainę, spędzimy mnóstwo czasu na eksploracji różnorodnych, tętniących życiem jaskiń, poznawaniu zamieszkujących je kultur oraz odkrywaniu możliwości Improvisation Engine, oferującego nietuzinkowe rozwiązania w niemal każdej sytuacji.

Niestety, pierwsze recenzje wskazują na to, że Underworld: Ascendant zostało wydane w nieakceptowalnym kształcie. Debiutancka gra OtherSide Entertainment posiada mnóstwo błędów, także takich uniemożliwiających rozgrywkę, a w dodatku nadal nie zawiera możliwości ręcznego dokonywania zapisów gry, co dla wielu graczy jest zrozumiałym problemem. Pierwszy hotfix został już wydany, jednak Underworld: Ascendant nadal znajduje się daleko od stanu, w którym można by go nazwać kompletnym produktem.

Jeśli mimo dość mieszanych opinii chcecie sięgnąć po tego RPG-a, udajcie się bezpośrednio na Steama.