Najstarsza fanka Skyrima zostanie uhonorowana w The Elder Scrolls VI?

Od ponad dwóch lat Shirley Curry, 82-letnia fanka gry Skyrim, cieszy się spora popularnością jako YouTube’owa streamerka. Teraz, z inicjatywy graczy, może stać się jedną z postaci, które będą wędrować po świecie The Elder Scrolls VI.

Wszystko zaczęło się informacji sprzed kilku tygodni, w której zapowiedziano, że The Elder Scrolls prawdopodobnie zostanie wydane dopiero na kolejną generację konsol, co oznacza co najmniej kilka lat oczekiwania. Dla sędziwej fanki Skyrima był to “gwóźdź do trumny - i to dosłownie”, jak stwierdziła Curry pod jednym z postów na Steamie.

Na reakcję innych fanów serii nie trzeba było długo czekać. Niejaki phantom-scribbler zainicjował na Reddicie akcję uwiecznienia gamerki w The Elder Scrolls VI, co szybko przerodziło się w petycję na portalu change.com.

 

Shirley Curry jest 82-letnią babcią, która z pomocą swojego wnuka prowadzi własny kanał w serwisie YouTube. Shirley gra w The Elder Scrolls V: Skyrim, a także w inne pierwszoosobowe RPG-i w sposób, jaki przez wielu jest postrzegany jako świeży i subtelny, ale również przemyślany i rozrywkowy. Niestety kolejna gra z serii The Elder Scrolls zostanie wydana w momencie, gdy Shirley będzie miała 88 lat, co prawdopodobnie oznacza, że nie będzie jej dane w nią zagrać. Bethesda udowodniła już jednak w przypadku Erika Westa, że jest skłonna włączać oddanych fanów do swoich gier.

Zważywszy na popularność i szacunek, jakim cieszy się "Babcia Shirley", nie może dziwić, że pod petycją podpisało się już ponad 17 tys. osób. Jeśli sami nie mieliście okazji zapoznać się z jej twórczością, możecie to nadrobić m.in. poniższym filmikiem.

phantom-scribbler nie zamierzał jednak czekać na decyzję Bethesdy ani tym bardziej na wydanie TESVI i zainicjował na Reddicie kolejną akcję, której celem jest stworzenie moda do Skyrima pozwalającego na wspólne podróże z Babcią Shirley. Inicjatywa okazała się sukcesem: do użytkownika Reddita zgłosił się modder chętny do wykonania fanowskiego dodatku, a sama Shirley Curry zgodziła się nie tylko na wykorzystanie jej głosu z dostępnych na YouTube vlogów, ale także na nagranie dodatkowych dialogów, gdyby tylko zaszła taka potrzeba.

Na rezultaty petycji oraz pracy moddera przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wydaje się jednak całkiem prawdopodobne, że popularna gamerka zostanie uwieczniona w swoim ulubionym świecie - jeśli nie oficjalnie w The Elder Scrolls VI, to przynajmniej jako bonusowy towarzysz w piątej odsłonie popularnej serii.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.