Cyberpunk 2077 celuje w jakość AAA

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Cyberpunk 2077 jest w fazie produkcji już od wielu lat i co jakiś czas można usłyszeć głosy, że w trakcie prac nad grą pojawiło się wiele niespodziewanych problemów. To nie zmienia faktu, że CD Projekt RED zamierza wydać produkt w jakości AAA, a punktem odniesienia dla deweloperów jest niedawna premiera gry Red Dead Redemption 2.

Niewątpliwie jakość ma dla nas priorytetowe znaczenie - powiedział po ostatnim spotkaniu z inwestorami prezes CD Projektu, Adam Kiciński. Dążymy do tego, by wydawać gry tak dopracowane jak Red Dead Redemption 2 i ogólnie ostatnie gry Rockstara. Tak poza tym ta gra jest znakomita, kibicujemy jej. Pełne zachwytów recenzje, znakomita sprzedaż.

Jaka płynie z tego nauka dla nas? Cóż, to uczy nas, że musimy wydawać niezwykłe gry i właśnie to planujemy robić.

W ostatecznym rozrachunku kibicujemy Rockstarowi i Red Dead Redemption 2. Cieszymy się, że znakomite gry nadal się świetnie sprzedają.

Kiciński zaprzeczył również wspomnianym wyżej plotkom o problemach w produkcji Cyberpunka 2077. Według prezesa CD Projektu prace postępują szybko i zgodnie z planem, a deweloperowi nie zabraknie czasu, żeby naprawić przed premiera różne błędy, zarówno te ważne jak i te mniej istotne.

A kiedy zobaczymy kolejne materiały z gry? Tego Kiciński nie chciał zdradzić.

Obecnie niczego nie zapowiadamy, ale kampania cały czas trwa, więc możecie spodziewać się więcej materiałów. Zgodnie z tradycją nie zapowiadamy zapowiedzi. Dowiecie się w odpowiednim czasie - zakończył prezes CD Projektu.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 w dalszym ciągu nie ma ustalonej daty premiery. Wedle różnych pogłosek i estymacji w nową grę CD Projekt RED prawdopodobnie nie zagramy przed 2020 r.