Insomnia: The Ark pojawi się na Linuksa i Mac OS, ale nieprędko

Insomnia: The Ark trafiła do sprzedaży w ostatnich dniach września, jednak dwa miesiące później wydaje się, że gra Studio Mono nadal jest daleka od tego, by nazwać ją ukończoną. W najnowszym dzienniku deweloperskim jej twórcy postanowili ustosunkować się do kilku najważniejszych spraw.

Rosjanie podkreślili, że przede wszystkim skupiają się teraz na usuwaniu błędów i optymalizacji PC-towej wersji Insomnia: The Ark. Wedle szacunków dewelopera, proces poninien potrwać do lutego 2019 r. Wówczas, jeśli efekt będzie zadowalający, Studio Mono rozpocznie pracę nad dwoma portami swojego dzieła, by w dłuższej perspektywie wydać je na platformach Linux oraz Mac OS. W grze nadal pozostaje również publikacja PC-towej edycji gry bez DRM, jednak serwis GOG.com odmówił współpracy z Rosjanami do czasu, gdy ci usprawnią działanie swojego produktu.

Wspomniany dziennik deweloperski zawiera w sobie również wieści dla crowdfundingowych fundatorów Insomnia: The Ark. Cyfrowe edycje deluxe powinny trafić już w ręce każdego, kto wykupił do nich dostęp, natomiast fizyczne gadżety z gry właśnie trafiły na taśmę produkcyjną i powinny być gotowe na początku przyszłego roku. Więcej informacji na ten temat pojawi się w kolejnym dzienniku deweloperskim, który zostanie opublikowany przed końcem grudnia.

Zainteresowani szczegółami? W takim razie zapoznajcie się z kompletnym artykułem, który znajdziecie tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.