Mount & Blade II: Bannerlord: więcej informacji o osadach

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Podobnie jak w średniowieczu, w Mount & Blade II: Bannerlord osady są sercami poszczególnych krain. To właśnie tam odbywa się większość interakcji, dlatego wejście w posiadanie lenna jest niezwykle ważnym elementem kampanii dla pojedynczego gracza. Więcej informacji na ten temat ujawnia nowy dziennik deweloperski.

W Mount & Blade II: Bannerlord nie ma żadnych przeszkód, aby ulepszać i usprawniać działanie własnych ośrodków miejskich. Jak informują twórcy gry:

Projekty miejskie pozwalają graczom na ulepszanie lenna na wiele różnych sposobów. Możemy je podzielić na dwie kategorie: militarne i cywilne.

Budynki militarne, takie jak ulepszenia murów lub dodatkowe baraki, stanowią o wartości osady w czasie wojny. Ulepszone mury utrudniają ataki, a baraki pozwalają osadzie na utrzymywanie większych garnizonów, aby obsadzić te mury!

Budynki cywilne koncentrują się głównie na produkcji i ekonomicznych aspektach osady, dzięki budowlom takim jak hala stolarska (pozwalająca na zwiększenie produkcji w mieście) lub ogród warzywny (zapewniający stałe dostawy żywności). Jednak niektóre cywilne budynki oferują bonusy, które można uznać za nieco bardziej wojskowe. Np. spichlerz pozwala przechowywać więcej żywności, co pomoże osadzie dłużej utrzymywać się w trakcie oblężenia.

Projekty miejskie mogą być tworzone zarówno w zamkach, jak i miastach, a wioski do nich przyłączone otrzymają bonusy. Wraz z ogromnym wzrostem liczby osad w Bannerlord stwierdziliśmy, że mikro-zarządzanie nimi wszystkimi, łącznie z wioskami, z czasem (wraz ze zwiększającym się terytorium) stanie się przytłaczające i nudne.

Projekty miejskie wymagają ludzi w fazie budowy. Stworzyliśmy wzór, który wylicza dzienny postęp budowy, bazując na populacji osady. A postacie z dużymi sakiewkami mogą wynająć dodatkową siłę roboczą, aby przyspieszyć cały proces!

Brzmi intrygująco? W takim razie zapoznajcie się z kompletnym artykułem, który znajdziecie pod niniejszym adresem.