The Bard's Tale IV: Barrows Deep: nowy patch i darmowe, fabularne DLC w drodze!

inXile Entertainment nie ustaje w wysiłkach, by The Bard's Tale IV: Barrows Deep stało się godnym następcą klasycznej trylogii dungeon crawlerów. Deweloper zapowiedział właśnie nową latkę oraz... darmowy, fabularny dodatek!

Nowy patch skupi się wokół balansowania rozgrywki oraz poprawy ekonomii w grze. Należy spodziewać się nowego rodzaju "mistrzowskich" przedmiotów, większego asortymentu towarów u kupców oraz rozszerzonego ekwipunku. Do tego trzeba doliczyć kilka nieco bardziej kosmetycznych zmian jak nowe portrety dla krasnoludów i elfów, nowe kapliczki służące do szybkiej podróży oraz kolejną Pieśń Poszukiwacza.

Jeszcze ciekawiej przedstawiają się wieści na temat nowego dodatku, który został zatytułowany The Royal Necropolis of Haernhold. Warto przypomnieć, że przed premierą The Bard's Tale IV: Barrows Deep twórcy gry obiecywali, że jeśli ich dzieło znajdzie sięna Listach Życzeń Steama/GOG, nowe, fabularne rozszerzenie zostanie udostępnione za darmo. Okazuje się, że powyższego celu nie udało się spełnić, lecz z uwagi na dość kłopotliwą premierę gry, deweloperzy postanowili i tak sprezentować DLC każdemu, kto posiada pełną wersję The Bard's Tale IV: Barrows Deep.

Nowy dodatek dostarczy nam wielu nowych bitew do stoczenia i zagadek do rozwiązania. The Royal Necropolis of Haernhold zabierze nas w podróż do krasnoludzkiego królestwa Kinestii, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się nieco więcej o zdradzie Tarjana i naprawić szkody po katastrofie, jaka spadła grobowiec największego spośród krasnoludzkich bohaterów, Gaerwyna. W ogólnym rozrachunku w krainie pobratymców Dalgliesha czeka nas kilka walk z mini-bossami, dwie szczególnie wymagające potyczki z bossami, a także szereg zupełnie nowych typów zagadek.

Zarówno patch, jak i nowe DLC, trafią w nasze ręce na początku 2019 r. Nieco gorsze wieści deweloperzy mają dla posiadaczy systemów Mac OS i Linux. Krótko mówiąc, wersje dedykowane wymienionym platfiormom są nadal w bardzo wstępnej fazie prac. W związku z tym, że PC-towa wersja jest już w całkiem niezłym stanie, inXile Entertainment będzie mogło poświęcić nieco więcej czasu Makowym i Linuksowym odsłonom przygód  Barda, lecz w chwili obecnej deweloper nie jest w stanie podać żadnej, nawet orientacyjnej daty ich wydania.

Szczegółowe informacje na temat patcha, dodatku i nadchodzących zmian znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: