Wasteland 3: przejście inXile pod skrzydła Microsoftu nie zmieni kształtu gry

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Po dość długiej przerwie inXile Entertainment pokusiło się o nowy dziennik deweloperski dot. Wasteland 3. Korzystając ze świątecznej aury, twórcy gry postanowili wyjaśnić kilka istotnych spraw.

Przede wszystkim deweloperzy postanowili odnieść się do sprawy sprzed ok. miesiąca, kiedy to Microsoft Studios dokonało zakupu kilku niezależnych studiów, w tym m.in. inXile Entertainment. Przypomnijmy, jak o całym zajściu mówił wówczas jego prezes, Brian Fargo:

W jaki sposób przejście pod "skrzydła" giganta z Redmond wpłynie na produkcję Wasteland 3? Twórcy gry zapewniają, że nie zmieni się nic. Nowa odsłona post-apokaliptycznej sagi ma pojawić się w 2019 r. na platformach Steam/GOG/Xbox One/PS4. Bez zmian pozostają również plany wydania gry na platformy Mac OS oraz Linux. Nic nie zmieni się także w kwestii dostawy nagród z kampanii crowdfundingowej na Figu ani podziału pieniędzy z "inwestorami" Wasteland 3.

Druga istotna sprawa dotyczy miejsca znanego jako The Bizarre. Ten niezwykły supermarket z różnego rozaju sprzętem miał trafić do gry w przypadku osiągnięcia jednego z dodatkowych progów crowdfundingowej zbiórki (dokładnie 3,25 mln dolarów). Projekt nie zebrał wystarczających środków przed zamknięciem kampanii na Figu, jednakże inXile postanowiło, że jeśli brakujące pieniądze uda się zdobyć poprzez "dogrywkę" zbiórki na oficjalnej stronie gry, to The Bizarre ostatecznie trafi do gry. Teraz, po wielu pytaniach fanów, twórcy Wasteland 3 nareszcie ogłosili, że to niezwykłe miejsce jednak pojawi się na mapie post-apokaliptycznego Colorado!

Poza tym deweloperzy nie przedstawili żadnych nowych materiałów ze swojego sztandarowego projektu, co po tylu miesiącach ciszy może nieco martwić. Zapewnili jednak, że na początku przyszłego roku będą gotowi zaprezentować m.in. wspomniany wyżej sklep The Bizarre, system walki i wiele więcej. Pozostaje nam zatem czekać.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z kompletną świąteczną aktualizacją na temat Wasteland 3. Znajdziecie ją pod niniejszym adresem.