Mass Effect 3: ambitny Variety Mod już dostępny

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Po premierze Mass Effect: Andromedy wielu fanów gier BioWare'u zaczęło patrzeć na finałowa odsłonę przygód komandora Sheparda nieco przychylniejszym okiem. Kto chciałby do niej wrócić, powinien przetestować wydany właśnie Variety Mod.

W dużym skrócie wspomniany moduł wprowadza do gry Mass Effect 3 dokładnie to, co jest wspomniane w jego tytule: różnorodność. Różnorodność, której brakowało podstawowej części gry i objawiającej się w wielu aspektach rozgrywki. Mod m.in. zmienia stosunek populacji Cytadeli na mniej “ludzki”, poprawia wyświetlanie broni bohaterów w cutscenach, a także zmienia arsenał używany przez gethów, którzy w podstawowej odsłonie gry potrafią atakować drużynę Sheparda za pomocą technologii stworzonej przez... ludzi.

Warto nadmienić, że aby cieszyć się pełnią możliwości, jakie daje Variety Mod, należy posiadać wszystkie wydane DLC (From Ashes, Leviathan, Omega i Citadel), a także Rebellion Pack. Na szczęście brak dostępu do któregokolwiek z w/w dodatków nie blokuje dostępu do całości moda, a jedynie do powiązanych z nim części.

Ponadto, Variety Mod jest w pełni kompatybilny z wieloma innymi, popularnymi modami do Mass Effecta 3 takimi jak Citadel Epilogue Mod (CEM), Mass Effect 3 Recalibrated (ME3RE), Backoff, Miranda Redone, Princess Demeter’s Kaidan DLC Mods, Ashley War Pack, Alliance Warpack, Better Cabin Music and Urz on the Normandy, Expanded Galaxy Mod (EGM), EGM Squad, EGM ARK, EGM Hazard, Respawn Mission Overhaul, Spectre Expansion Mod oraz Priority Earth Overhaul Mod (PEOM).

Jeśli chcecie osobiście przetestować działanie Variety Mod, to możecie go pobrać ze strony Nexus Mods.