Mutant Year Zero: darmowe DLC Stalker Trials oraz demo podstawowej wersji gry już dostępne!

Zgodnie z zapowiedzią The Bearded Ladies udostępniło darmowe DLC do Mutant Year Zero: Road to Eden, które nosi tytuł Stalker Trials. Mini-dodatek wzbogaca grę o nowy tryb rozgrywki - tytułowe Stalkerskie Próby.

Przypomnijmy, że wybierając rozgrywkę we wspomnianym trybie, uzyskamy dostęp do nowych bohaterów oraz wszystkich mutacji i umiejętności, jednak zanim wyruszymy na szlak, będziemy musieli zakupić broń, ulepszenia do niej oraz pancerz. Tak wyekwipowani ruszymy do boju do dobrze znanych lokacji, lecz pełnych zupełnie innych i inaczej rozmieszczonych przeciwników, którzy wymuszą stosowanie nowych, bardziej wyrafinowanych strategii. Pojawią się również dodatkowe cele jak np. przejście mapy bez odniesienia obrażeń lub korzystania z materiałów wybuchowych, za co na nasze konto wpłyną dodatkowe punkty.

Oczywiście śmiałkowie, którzy będą pomyślnie przechodzić kolejne Próby, mogą liczyć na odpowiednie nagrody. Nowa broń i pancerze mogą przydać się podczas kolejnych wyzwań, a w najgorszym wypadku zostać spieniężone i wymienione na jeszcze lepszy ekwipunek.

Warto również wspomnieć o tym, że postęp poczyniony w Stalkerskich Próbach będzie odnotowywany w specjalnych rankingach. Ponadto najlepszy w danym tygodniu Stalker użyczy swojego imienia NPC-owi, którego inni gracze będą musieli pokonać.

Nowemu DLC towarzyszy również patch, który usuwa szereg błędów oraz wprowadza pewne zmiany w balansie rozgrywki. Dodatkowo twórcy gry postanowili usunąć z niej zabezpieczenie Denuvo. Uciążliwe DRM i tak zostało już złamane przez crackerów, dlatego tym bardziej chwalimy deweloperów, że usunęli ze swojego produktu bezużytyczny kawałek softu.

Szczegółowe informacje na temat Stalker Trials oraz patcha znajdziecie tutaj. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Mutant Year Zero: Road to Eden i chcielibyście to zmienić, to The Bearded Ladies wyszli naprzeciw takowym potrzebom i wydali demo swojej gry. Kto jeszcze nie grał, ten już nie ma wymówki!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: