Pierwszy sezon Hearthstone Grandmasters rozpocznie się 17 maja

Blizzard ujawnił właśnie swoje szczegółowe plany wobec Hearthstone Grandmasters - pierwszego sezonu najwyższego szczebla e-sportowych rozgrywek w Heathstone: Heroes of Warcraft. Start zmagań o tytuł Arcymistrza zaplanowano na 17 maja.

Od kilku dobrych tygodni trwa już rywaiizacja w ramach Hearthstone Masters. Około 250 spośród zawodników bieżących turniejów kwalifikacyjnych Masters Qualifiers weźmie w czerwcu udział w pierwszym przystanku w cyklu zawodów Hearthstone Masters Tour w Las Vegas.

Nadeszła jednak pora na ujawnienie szczegółów najwyższego poziomu rywalizacji. Liga arcymistrzowska Hearthstone Grandmasters to zwieńczenie e-sportowych zmagań w Hearthstone. Dzięki niej czołówka graczy z całego świata będzie mogła uczestniczyć w jednolitym systemie emocjonujących turniejów rozgrywanych online.

Jak to działa? W lidze arcymistrzowskiej Hearthstone Grandmasters wezmą udział trzy regiony – Ameryki, Europa oraz Azja i Oceania. Każdy region reprezentować będzie 16 graczy, a więc łącznie 48 zawodników. Reprezentanci poszczególnych regionów zostaną losowo podzieleni na dwie dywizje, po ośmiu graczy w każdej. Gracze w poszczególnych dywizjach będą walczyć w systemie kołowym do dwóch zwycięstw w formule specjalnej. Gdy wszystkie mecze zostaną rozegrane, gracze zostaną sklasyfikowani w ramach poszczególnych dywizji według liczby zwycięstw. Skład dywizji zostanie ujawniony podczas turnieju HCT World Championship 2019 w Tajpej 28 kwietnia przed rozpoczęciem wielkiego finału.

Blizzard Entertainment zaprosi graczy do pierwszej edycji Hearthstone Grandmasters na podstawie dotychczasowych osiągnięć, punktów rywalizacji HCT 2018, sezonowej punktacji, wkładu w rozwój społeczności Hearthstone oraz innych kryteriów. Arcymistrzowie będą w trakcie sezonu otrzymywać nagrody pieniężne na podstawie wyników i zostaną automatycznie zakwalifikowani do udziału we wszystkich wydarzeniach Hearthstone Masters Tour. W nadchodzących tygodniach ujawnimy pierwszych uczestników ligi arcymistrzowskiej, podzielonych na regiony.

Trzej zawodnicy z poszczególnych dywizji, którzy osiągną najlepsze wyniki na koniec każdego sezonu, zagrają w sezonowych, sześcioosobowych play-offach ligi arcymistrzowskiej. Regionalni zwycięzcy obu sezonów 2019 roku oraz dwóch graczy z Gold Series w Chinach – w sumie ośmiu graczy – pod koniec roku wezmą udział w Hearthstone Global Finals, turnieju z pulą nagród w wysokości 500 tys. USD.

Po zakończeniu drugiego sezonu Hearthstone Grandmasters najniżej sklasyfikowani gracze z każdej dywizji będą zagrożeni usunięciem z ligi. Z kolei zdobywcy największych nagród pieniężnych w wydarzeniach Masters Tour w każdym regionie będą mogli otrzymać zaproszenia do zastąpienia graczy z dołu rankingu Grandmasters w sezonach 2020 r.

Warto zauważyć, że w 2019 r. odbędą się dwa sezony Hearthstone Grandmasters. Każdy z nich obejmie osiem tygodni meczów rozgrywanych online, które będą transmitowane na żywo na kanale Twitch.tv/PlayHearthstone. W każdy piątek i sobotę transmitowanych będzie pięć meczów, a w niedziele sześć.

Pierwszy sezon ligi Grandmasters rozpocznie się już 17 maja. Po zakończeniu HCT World Championship 2019 wypatrujcie na oficjalnej stronei gry pojawi się świeża rozpiska z harmonogramem meczów.

Kto z was już nie może się doczekać najbliższych rozgrywek Arcymistrzowskich?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: