Operencia: The Stolen Sun już dostępna!

Dobrych dungeon crawlerów nigdy zbyt wiele, prawda? W takim razie mamy dobre wieści, bowiem Operencia: The Stolen Sun, jeden z ciekawiej zapowiadających się blobberów, właśnie trafił do sprzedaży!

Przypomnijmy, że nowa gra Zen Studios zabierze nas do świata znanego jako Operencia - mitycznej krainy, w której historia i węgierskie legendy mieszają się w spójną całość. W trakcie swoich wędrówek odwiedzimy historyczne miejsca (m.in. fortece Deva i Balvanyos) oraz spotkamy dawnych bohaterów (m.in. Attylę), a także wiele postaci znanych jedynie z madziarskiego folkloru. Fabuła gry przedstawia się następująco:

Nieznana moc uprowadziła Króla Słońca Napkiraly’ego, co sprawiło, że Operencia utonęła w niekończącym się mroku - i została skazana na zagładę. Odkryj różnorodne krainy: od ukrytych królewskich grobowców i przeklętych zamków po wierzchołek Drzewa Świata i Miedziany Las aż po Krainę Bogów. Każda lokacja posiada własną atmosferę, odmienny styl wizualny, projekt poziomów i zagadki.

Operencia: The Stolen Sun to klasyczny dungeon crawler z turowym systemem walki, który dostarczy nam 13 różnorodnych poziomów do odkrycia, w których staniemy naprzeciw ponad 50 różnych wrogów, za to w naszej drużynie pojawi się 7 postaci, które można rozwijać wraz z progresem w grze. Wszystko to zostało okraszone piękną, trójwymiarową grafiką na silniku Unreal Engine 4, ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Arthura Grosza oraz pełnym voice-overem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Operencii, zachęcamy do lektury naszego wywiadu z Chrisem Bakerem, starszym scenarzystą i dyrektorem kreatywnym projektu. Koniecznie obejrzyjcie też premierowy zwiastun gry!

Na razie Operencia: The Stolen Sun jest dostępna ekskluzywnie na Epic Store oraz Windows Store. Premiera gry na pozostałę platformy PC-towe nastąpi w 2020 r.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: