Bethesda wycofała "papierową" przygodę w świecie The Elder Scrolls z powodu oskarżeń o plagiat!

Premiera ESO: Elsweyr zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym marketingowcy Bethesdy pracują na pełnych obrotach. Ich najnowszy pomysł - stworzenie “papierowej” przygody w świecie Tamriel - okazał się jednak kompletnym fiaskiem. Wszystko przez to, że deweloper... został oskarżony o plagiat.

Zarzuty wypłynęły ze strony graczy D&D, którzy zauważyli, że stworzona przez holenderski oddział Bethesdy praca brzmi niemal bliźniaczo do przygody pt. The Black Road autorstwa Paige Leitman i Bena Heislera, którą Wizards of the Coast opublikowało w 2016 r. w ramach programu Wizards of the Coast’s Organized Play. Jeśli zestawić ze sobą oba moduły (screen w tweecie poniżej), to trudno odmówić tym oskarżeniom słuszności.

W odpowiedzi na zarzuty Bethesda usunęła udostępnioną wcześniej przygodę i zapowiedziała, że przyjrzy się sprawie z bliska. Trudno jednak oczekiwać, by twórcy ESO szli w zaparte i udawali, że splagiatowana przygoda jest odmienna w sposób uprawniający do nazwania jej oryginalnym dziełem. Miejmy nadzieję, że Beth starczy odwagi, by przyznać się do fatalnego błędu i przeprosić autorów The Black Road.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: