Blizzard świętuje 15-lecie World of Warcraft i ujawnia datę premiery WoW Classic

Być może trudno w to uwierzyć, ale od premiery World of Warcraft minęło już 15 lat. Blizzard hucznie świętuje rocznicę swojej sztandarowej gry, prezentując m.in. datę premiery wyczekiwanego przez fanów WoW Classic.

Ten swoisty “powrót do przeszłości” rozpocznie się 27 sierpnia. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Blizzarda:

Począwszy od 27 sierpnia gracze i miłośnicy World of Warcraft® z całego świata będą mogli przeżyć na nowo – lub po raz pierwszy – wczesne dni Azeroth w World of Warcraft Classic™. Wierne odtworzenie pierwotnej wersji gry pozwoli graczom wrócić do samego początku tej przełomowej, abonamentowej gry z gatunku MMORPG – czyli czasów, gdy Onyxia siała grozę ze swojego leża w Pyłowym Bagnie (Dustwallow Marsh), Leeroy Jenkins stał się sensacją po niezbyt udanych wyczynach w Górnej Iglicy Czarnej Skały (Upper Blackrock Spire) i tylko najdzielniejsi lub najbardziej lekkomyślni bohaterowie zapuszczali się sami do Doliny Cierniodławów (Stranglethorn Vale).

W World of Warcraft Classic twórcy odtworzyli najbardziej kompletny i dopracowany stan świata pierwotnej wersji WoW® z czasów aktualizacji Drums of War (1.12), udostępnionej 22 sierpnia 2006 r. World of Warcraft Classic dostępne jest dla wszystkich subskrybentów bez dodatkowych kosztów i daje im możliwość przeżycia wspólnie z innymi graczami na nowo momentów, które zdefiniowały WoW: 40-osobowych rajdów do Ognistej Czeluści (Molten Core), niekończących się bitew PvP w Porębie Tarrena (Tarren Mill), czy też epickich prób otwarcia wrót Ahn'Qiraj.

Prace nad World of Warcraft prowadzące do premiery gry w 2004 r. były ogromnym wyzwaniem – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. Podczas wczesnych testów tornado zerwało dach jednego z centrów danych gry. Blizzard miał jednak szczęście – naszym twórcom kibicowały setki, a potem tysiące i miliony ludzi na całym świecie.

Ekipę Blizzarda, podobnie jak naszych graczy, cieszyło to, że możemy oglądać Azeroth oczami bohaterów zamieszkujących ten świat i walczących o niego – dodał Brack. Azeroth zawsze było miejscem pełnym wspaniałości i niebezpieczeństw, zwłaszcza w okolicach premiery WoW, gdy wszyscy mogli po raz pierwszy podziwiać widoki tej krainy i zapuścić się w jej podziemia. Dodatkowo twórcy gry mogli liczyć na wsparcie graczy, gdy zmagali się z różnymi problemami technicznymi, które zawsze towarzyszą grze o takiej skali.

To wczesne doświadczenie było dla Blizzarda niezwykle ważne. Nauczyło nas wiele o nas samych jako twórcach i wydawcach, a także o światowej społeczności graczy, do której z dumą należymy. Azeroth w World of Warcraft Classic bardzo różni się od krainy, którą znamy dzisiaj, ale uwielbiamy tę jej odsłonę i wszystko, co sobą reprezentuje. Z niecierpliwością czekamy, aż po raz kolejny zanurzymy się w ten niebezpieczny, wymagający i satysfakcjonujący świat, razem z nowymi i starymi przyjaciółmi.

World of Warcraft Classic czeka jeszcze na dopracowanie szczegółów, dlatego Blizzard zachęca graczy posiadających aktywne subskrypcje do zgłoszenia chęci uczestnictwa w beta-testach, które rozpoczną się 15 maja. Jeszcze większa grupa graczy będzie mogła wziąć udział w testach obciążeniowych planowanych na okres wakacji.

To bynajmniej nie wszystko! Z okazji jubileuszu Blizzard zaplanował w World of Warcraft: Battle for Azeroth szereg okolicznościowych wydarzeń. Ich kulminacją będzie 25-osobowy rajd (dostępny poprzez wyszukiwarkę rajdów), w którym gracze zetrą się z najbardziej kultowymi bossami w historii gry. Ci, którzy wyjdą cało z tych epickich zmagań, otrzymają wierzchowca Obsydianowego Niszczyciela (Obsidian Worldbreaker), zaprojektowanego na podobieństwo straszliwego Smoczego Aspektu – Śmiercioskrzydłego Niszczyciela (Deathwing the Destroyer).

W ramach obchodów tegorocznego jubileuszu Blizzard zapowiedział także edycję kolekcjonerską World of Warcraft 15th Anniversary Collector's Edition, która zadebiutuje 8 października. Oprócz prawdziwej skarbnicy przedmiotów kolekcjonerskich i rozmaitych fantów, edycja ta zawiera również 30 dni czasu gry w World of Warcraft. Gracze znajdą w niej także imponującą, ok. 25-centymetrową figurkę Ragnarosa Władcy Ognia; przypinkę z podobizną smoczycy Onyxii z rodu czarnych smoków; podkładkę pod myszkę ozdobioną mapą Azeroth; wydruki grafik przedstawiające bogatą historię Azeroth; oraz dwa wierzchowce – Alabastrowego Burzoszpona (Alabaster Stormtalon) i Alabastrowego Skrzydlatego Groma (Alabaster Thunderwing) – na pamiątkę momentu, w którym gracze WoW mogli po raz pierwszy ruszyć w przestworza. Edycja kolekcjonerska World of Warcraft 15th Anniversary Collector's Edition będzie dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 99,99 EUR. Gracze mogę kupić grę w przedsprzedaży już dzisiaj na stronie gear.blizzard.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Więcej informacji na temat World of Warcraft Classic, w tym szczegóły na temat uczestnictwa w beta-testach oraz premiery gry można znaleźć na oficjalnej stronie www.worldofwarcraft.com.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: