Hearthstone ze zmianami w balansie kart

Blizzard wprowadził w Hearthstone kolejne zmiany w balansie kart, Tym razem dotknęły one jednak zaledwie czterech jednostek z talii: Szubrawca Ligi Z.Ł.A., Wyprawy łupieżczej, Przygotowania i Archiwistki Elizjany.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych zmian kart, gracze będą mogli przez dwa tygodnie odczarować zmienione karty za pełną wartość tajemnego pyłu. Szczegółowe informacje prezentujemy poniżej:

 • Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. – ma teraz 4 pkt. zdrowia (poprzednio 5).
  • Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. daje graczowi nowych stronników, którzy pozwalają na odwrócenie sytuacji na planszy w kolejnych turach. Zasób zdrowia wynoszący 5 pkt. sprawia jednak, że grając łotrem nie trzeba zbyt wiele poświęcić, aby zapewnić sobie pomyślny przebieg tych tur. Sądzimy, że Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. nadal będzie świetnym wyborem w taliach łotra, ale teraz jego moc będzie bardziej zbliżona do innych dostępnych kart.
 • Wyprawa łupieżcza – kosztuje teraz 4 kryształy many (poprzednio 3).
  • Łotr ma obecnie wiele możliwości dobierania kart. Kolejna potężna karta tego typu o niezawodnym działaniu sprawiała, że niektóre partie z udziałem łotra miały zbyt podobny przebieg i przez to nie sprawiały graczom frajdy. Wprowadzamy tę zmianę, aby lepiej oddać wagę dobierania konkretnego typu kart.
 • Przygotowanie ma teraz opis: Następne zaklęcie, jakie rzucisz w tej turze, kosztuje (2) mniej (poprzednio: 3).
  • Wszystkie zmiany w zestawach podstawowym i klasycznym wprowadzane są z myślą o długowieczności gry. Przygotowanie jest obecnie uważane za tak potężną kartę, że trafia praktycznie do wszystkich archetypów talii łotra. Dlatego też najnowsza modyfikacja jest niewielka. Chcieliśmy, żeby mimo zmniejszenia mocy Przygotowanie nadal pozostało solidnym wyborem, ponieważ dobrze wpisuje się w oczekiwania graczy wobec tej klasy. Przygotowanie jest często używane do zmniejszenia kosztu kart takich jak Ogłuszenie czy Wypatroszenie, i te interakcje pozostaną niezmienione. Redukcja kosztu następnego zaklęcia o 2 zamiast 3 kryształy many daje nam nieco więcej swobody w kontekście projektu kart – będziemy mogli tworzyć droższe zaklęcia łotra bez konieczności dokładnego balansowania ich z myślą o Przygotowaniu.
 • Archiwistka Elizjana – Kosztuje teraz 9 kryształów many (poprzednio 8).
  • Celem tej zmiany było zachowanie charakteru i mocy Archiwistki Elizjany w przypadku jej zwykłego używania i jednoczesne utrudnienie strategii, w której jest zagrywana wielokrotnie w tej samej grze. Szaman nadal będzie mógł zagrać ją ponownie dzięki efektowi Dreszczołaka, ale nie jest to zjawisko tak powszechne i problematyczne, jak w taliach wojownika nastawionych na kontrolę. Teraz granie Elizjaną razem z kartami takimi jak Nikczemny bankier czy Dziarski gorzelnik nie powinno już stanowić tak niezawodnej strategii.

Jak oceniacie zmiany?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: